(Sisuturundus) Uuring: tööandjad usuvad, et palk ei ole peamine motivaator ning paindlik tööaeg on muutunud normiks.

SportID
Kas palk on teie ettevõttes töötajatele nr 1 motivaator?

SportID viis detsembris oma kasutajate seas läbi küsitluse, et teada saada, millisena näevad töötajad oma tööandja rolli nende tervise eest hoolt kandmisel. Sel kuul tegime analoogse küsitluse tööandjate hulgas, et saada aimu, milline on nende nägemus töötajate tervise üle.

Küsitluses osales kokku 47 ettevõtet, kes maksavad igakuiselt oma töötajatele sporditoetust läbi SportID keskkonna. Keskmise küsitluses osalenud ettevõtte töötajate arv oli 213 töötajat. Küsimused olid suunatud ettevõtete personalitöötajatele. Vaatame järgnevalt, millised on tööandjate vastused küsitlusele.

Kas pakute oma töötajatele piisavat tööaja paindlikkust? 79% vastajatest uskus, et see nii on. See näitab, et range üheksast-viieni tööpäev on hakanud kaotama oma olulisust ning tööandjad usaldavad järjest rohkem oma töötajaid ise valima, millal nad käivad lõunal, millal nad kontorisse tulevad ning millal pause teevad. Varasemalt oleme kirjutanud, et nii paindlik tööaeg kui ka näiteks 6-tunnine tööpäev omavad positiivset mõju töötajate tootlikkusele kui ka heaolule.

Kas pakute piisavat spordi- ja tervisetoetust? Tegemist oli SportID klientidega, seega neil selline toetus igal juhul on olemas. 85% uskus ka, et toetatakse piisaval määral. Meenutame, et 76% töötajatest uskus samal ajal, et nende tööandja saaks panustada rohkem, et nad oleksid aktiivsemad.

Kas tunnete, et pakute piisavalt tervisliku elustiili alast teavet (uni, vaktsineerimised jne)? 43% arvasid, et pakuvad küll ja 57% et mitte. Et ettevõtte jaoks on oluline hoida oma töötajad puhanuna ja motiveerituna, võiksid ettevõtted rohkem siinkohal panustada. Piisab ka pisikestest algatustest – kutsuda kontorisse vaktsiinibuss või korraldada tervisenädalaid, kus viiakse läbi erinevaid töötubasid ja koolitusi.

Kas tunnete, et pakute piisavalt ergonoomilist töökeskkonda? Praktiliselt kõik ehk 97% tööandjatest vastasid, et nii see on. Töötajad seda päris nii ideaalsena ei näinud, kuid üldiselt olid nemadki selle poolega rahul. Tööandjatel tasub kindlasti mõelda ning panustada ergonoomilistesse töövahenditesse, sest see aitab ennetada paljusid tervisemuresid, mis muidu töötajaid võivad ohustada.

Kas pakute piisavalt infot lülisamba tervise kohta? 76% vastasid, et ei tee seda. Ja see on ka igati kooskõlas meie varasema küsitlusega töötajate seas, kellest enam kui pooled kurtsid probleeme lülisamba tervisega. Seljavalud on tüüpiline probleem istuva iseloomuga kontoritöö puhul, mida aitab ennetada ergonoomiline töökeskkond – muudetava kõrgusega lauad, ergonoomilised klaviatuurid ja arvutihiired, mugavad toolid. Kuigi esmane investeering võib olla suur, tasub see end pikas perspektiivis tervemate ja efektiivsemate töötajate näol end ära.

Väga palju saab lülisamba probleemide ennetamiseks ära teha ka töötaja ise. Igatunnised liikumispausid vähendavad seljavalude tekkimise riski ning annavad uue annuse energiat. Piisab vaid sellest, kui kolleegile e-maili kirjutamise asemel ise ta juurde kõndida, või kasutada lifti asemel treppe. Erinevaid võimalusi on mitmeid!

Kas palk on teie ettevõttes töötajatele nr. 1 motivaator? 83% oli  veendunud, et nii see pole. Kuigi palk on kindlasti väga oluline argument, on ka teised aspektid järjest olulisemaks muutunud. Positiivne töökeskkond, erinevad sportimisvõimalused ja paindlik tööaeg on need, mis on tihti palganumbrist olulisemad ja võivad potentsiaalse töötaja mõne konkurendi juurde viia.

Allikas: Tervefirma.ee blogi

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST PUaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Järveveere puhkekeskus ootab külastajaid nii suvel kui talvel

Maalilisel Võrtsjärve kaldal Valma külas asuv Järveveere puhkekeskus on suurepärane paik suveürituste, seminaride, pulmade ja talvepäevade korraldamiseks.

Valdkonna töökuulutused

Express Post otsib PERSONALIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

23. märts 2018

Itella Estonia otsib TALENDIJUHTI

Itella Estonia OÜ

01. aprill 2018

Manpower otsib HR-PARTNERIT

Manpower OÜ

25. märts 2018