Kust leida infot töötervishoiu ja tööohutuse nõuete ning nende täitmise kohta?

help nupp
Nii töösuhete kui ka töökeskkonna teemadel on abiks Tööelu portaal www.tooelu....

Tööinspektsiooni konsultant Mari-Liis Ivask selgitab, kust saab korrektset infot töötervishoiu ja tööohutuse nõuete ja nende täitmise kohta.

Lugeja küsib: 
Käisin töökeskkonna koolitusel ja sain palju uut infot. Siiski tunnen, et vajan lisaks abi teemal, kuidas töötervishoiu ja tööohutuse nõudeid konkreetselt meie ettevõttes peaks rakendama. Kas saaksin kuskilt tasuta lisainfot ja abi?

Vastab Tööinspektsiooni töökeskkonna nõustamise osakonna konsultant Mari-Liis Ivask: 
Nii töösuhete kui ka töökeskkonna teemadel on abiks Tööelu portaal www.tooelu.ee. Tööelu portaalis on info välja toodud valdkondade ja teemade kaupa. Töökeskkonna teema alt leiate infot nii töökeskkonna ohutegurite, korralduse, riskianalüüsi, tööstressi kui ka tervise edendamise kohta. Lisaks on võimalik saada tasuta infot ja konsultatsiooni telefoni teel Tööinspektsiooni infotelefonilt – helistada võib igal tööpäeval 9.00–16.30 numbril 6 406 000. Tasuta info ja abi saamiseks võib tulla ka Tööinspektsiooni vastuvõtule – iga kuu nõustavad töökeskkonna valdkonna spetsialistid nii töötajaid kui ka tööandjaid büroodes üle Eesti. Täpsete vastuvõtuaegade kohta leiate infot Tööinspektsiooni kodulehelt. Nii telefoni teel infot küsides kui vastuvõtule tulles ei ole teil kohustust öelda Tööinspektsioonile oma ettevõtte nime.

Uue teenusena pakub Tööinspektsioon tööandjatele ka tasuta töökeskkonnanõustamist ettevõttes kohapeal. Nõustamise teenus ei ole seotud järelevalvega, seega külastuse käigus avastatud puudustega seoses tööandjale ettekirjutust ei kaasne. Nõustamise eesmärk on juhtida tööandja tähelepanu ettevõtte töökeskkonna ja selle korralduse kitsaskohtadele ning teha ettepanekuid ja anda soovitusi, kuidas töökeskkonda ja tööd sellega ettevõttes parendada. Nõustamisteenus piirdub tööandja konsulteerimisega, see tähendab, et nõustamise käigus ei koostata ettevõttesiseseid dokumente ega tehta töötajate juhendamist. Nõustamine annab tööandjale järje ja teadmise töökeskkonna olukorrast ning suuniseid edaspidiseks. Soovi kutsuda töökeskkonna konsultant ettevõttesse saab Tööinspektsioonile edastada aadressil ti@ti.ee.

Head infot ja abi pakuvad ka tasuta töökeskkonna teemalised teabepäevad ja infohommikud, mille kohta leiate infot nii Tööinspektsiooni kodulehelt kui ka Tööelu portaalist.

Allikas: sekretar.ee

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Valdkonna töökuulutused