Ihaldusväärse tööandja retsept

retsept
Vähenev tööjõud muudab võitluse talentide eest aasta-aastalt tugevamaks ja...

Konkurents talentide pärast on tugevam kui kunagi varem ja hinnatud tööandjatel on sobivate töökäte leidmine märksa lihtsam. Mis on aga ihaldusväärse tööandja retsept, saladus, mida aastast aastasse on endaga kaasas kandnud kõigest paarkümmend ettevõtet?

Statistikaameti andmetel vähenes Eesti rahvaarv möödunud aastal 1500 inimese võrra. Enam kui viis korda kiirem oli aga maksuameti andmetel möödunud aastal palgasaajate arvu langus — tööturult kadus 8000 inimest. Vähenev tööjõud muudab võitluse talentide eest aasta-aastalt tugevamaks ja lähiaastatel saab määravaks Eesti tööandjate oskus töökoha atraktiivsust tõsta. Lisaks vähenevale tööjõule peame arvestama ka tööotsijate valmidusega liikuda üle riigipiiride, mis muudab võitluse sobivate töökäte eest rahvusvaheliseks.

Ligi 6000 vastajaga uuringust selgusid Eesti ihaldusväärseimad tööandjad ja omadused, miks just neid ettevõtteid tööturul kõrgelt hinnatakse.

Ihaldusväärne tööandja
Ihaldusväärne tööandja

Ihaldusväärse tööandja retsepti saladus

 • Palgatase või karjäärivõimalused?
  Loomulikult on konkurentsivõimeline palgatase üks peamisi eeldusi, kuid Y-generatsiooni töövõtjad hindavad töötasust märksa kõrgemalt võimalusi karjääri teha. Soov liiga kiiresti karjääriredelil edasi liikuda on täna küll noorele töövõtjale pigem takistuseks (kuna vanemate põlvkondade esindajad hindavad lojaalsust kõrgelt), kuid see on omadus, millega tööandjad peagi leppima peavad. Seega saab määravaks oskus hoida noort talenti motiveerituna. Pea viiendik (19,6%) 15–29-aastastest vastajatest peab häid karjäärivõimalusi ihaldusväärse tööandja hinnatuimaks omaduseks.

 • Tööandja turundus
  Kunagi varem ei ole tööandjad pidanud nägema niivõrd palju vaeva ettevõtte kuvandi loomisega tööturul. Aus ja hea mainega tööandja muudab personaliotsingud kordades lihtsamaks ning meelitab kandideerima ka need tööotsijad, kes aktiivselt tööotsingutel ei osale. Mainet peavad töövõtjad ihaldusväärsete tööandjate esikolmikusse kuuluvaks omaduseks.

 • Meeskonnavaim
  Tööotsijad peavad tunnustuse jagamist Eesti juhtide üheks suurimaks puudujäägiks ja hindavad kõrgelt võimalust töötada meeskonnas, kus arvestatakse kõigi töötajate arvamusega ja hinnatakse nende panust. Töötajad ei soovi enam olla pelgalt mutriks suures masinavärgis, vaid tahavad rääkida kaasa ettevõtte eesmärkide poole püüdmisel. Enam kui 10% töövõtjatest peab võrdsena töötavat ja hoolivat meeskonda ihaldusväärse tööandja omaduseks.

 • Töö olulise missiooni nimel
  Missioonitunnetus on omadus, mis võimaldab muuta kandidaadi soove märksa paindlikumaks. Töövõtja, kes saab töötada ettevõttes, mille väärtused ühtivad tema omadega, on motiveeritud ja valmis ka palgasoovis vastu tulema. 8,2% tööotsijatest peab ihaldusväärseks ettevõtet, kus töötatakse olulise missiooni nimel.

Lisaks on kasvamas inspireeriva juhtimise ja meeskonna osatähtsus tööturul, kuna seda hindavad märksa kõrgemalt noorema põlvkonna esindajad. Seega enne kui asuda tööandjat ihaldusväärseks muutma, peab välja selgitama sihtrühma, kelle silmis ettevõtte väärtus peab kasvama. Täna leidub Eesti tööturul koguni viie eri põlvkonna tööotsijaid, kelle motiveerimiseks vajab tööandja ka erinevaid lähenemisi.

Vaata ka: TOP 20 Eesti ihaldusväärseimad tööandjad 2016

Allikas: sekretar.ee

Osale arutelus

 • CV Keskus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Valdkonna töökuulutused