Viru Keemia Grupp koondab vähem kui plaanitud

koondamine
Koondamisteade käes, võib töötaja registreerida end soovi korral töötukassas...

Algsest koondatavate hulgast õnnestus töökoht säilitada kuuendikule, teisi nõustab kohapeal töötukassa.

Eile õhtuks esitas Viru Keemia Grupp töötukassale teise teate töölepingute kollektiivsest ülesütlemisest kahes ettevõttes – VKG Oil ja Viru RMT. Teatest selgus, et koondatavaid on ligi kuuendiku ehk 63 inimese võrra vähem kui algselt kavandatud. Kokku saab koondamisteate 307 töötajat: VKG Oil koondab 214  ja OÜ Viru RMT 93 inimest. Kõige enam on plaanis koondada tehnoloogiaseadmete operaatoreid (129) ja tehnoloogiaseadmete lukkseppi (23). Töölepingute ülesütlemise aeg jääb vahemikku märtsist maini.

Pärast töötukassa teistkordset teavitamist tohib tööandja töötajatele kätte anda koondamisteated. Koondamisteade käes, võib töötaja registreerida end soovi korral töötukassas koondamisteatega tööotsijana ja käia konsultandi juures nõustamisel. Koondamisteatega tööotsijal on vajadusel õigus kasutada juba enne töösuhte lõppu järgmisi teenuseid: tööturukoolitus (erialaoskuste, arvuti-, keele- ja ettevõtluskoolitused), kvalifikatsiooni saamise toetamine (kutse- ja pädevustunnistuste, sertifikaatide, juhilubade jms saamisega seotud kulu hüvitamine), tööpraktika, proovitöö, psühholoogiline ja võlanõustamine, ettevõtlusega alustamise toetus äriplaani alusel. Samal ajal jätkab töötukassa ettevõttes kohapeal koondatavate töötajate karjäärinõustamist, korraldab vastavalt vajadusele infotunde ja tööotsingu töötube ning vahendab tööpakkumisi.

Viru Keemia Grupp on esitanud töötukassale ka esmase teate 138 töötaja töölepingute kollektiivsest ülesütlemisest märtsis-aprillis VKG Kaevandused OÜ-s, kus kõige enam on plaanis koondada allmaa-koristustöölisi (30) ja allmaa-elektrilukkseppi (20). Tänase seisuga on töötukassale teatatud kokku 445 töötaja koondamisest Viru Keemia Grupis.

Allikas: Eesti Töötukassa

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Valdkonna töökuulutused