Uus aeg, uued kombed - kaugtöö ja paindlik tööaeg

kaugtoo
Head töövahendid tagavad produktiivsuse ja töövõime.

Paindlikust tööajast ja kaugtööst on palju räägitud ning arvamused lähevad siinkohal tihti lahku – ühed pooldavad ja teised on tuliselt vastu. Mis siis ikkagi on aluseks kaugtöö ja paindliku tööaja õnnestumisele?

Töökeskkond ja -korraldus on viimase 20 aasta jooksul küllaltki palju muutunud. Ettevõtluskeskkonda on kujundanud globaliseerumine, tehnoloogia areng, erinevate teenuste tähtsuse tõus, tööjõu mitmekesisus, inimeste individuaalne elustiil ja suhtumine karjääri. Sellest tulenevalt on muutunud ka lähenemine tööaja korraldamisse ja füüsilise töökoha olemasolusse. Kaugtöö ja paindlik tööaeg nõuavad ettevõtetelt nii seniste juhtimisstiilide muutusi kui ka uusi tehnoloogilisi lahendusi. Kaugtöö puhul võib öelda, et suurimateks väljakutseteks on inimestevahelise kommunikatsiooni korraldamine, produktiivsuse säilitamine ja tulemuste kontrollimine ning tehnoloogilised lahendused, mis kaugtööd toetaksid.

Harward Business Review on välja toonud viis olulist vajadust kaugtöötajale 

1. Mugavus – taga kaugtöötajatele head töövahendid: arvuti, monitor, kiire internet ja ligipääs vajalikesse töökeskkondadesse. Head töövahendid tagavad produktiivsuse ja töövõime.

2. Läbipaistvus – muuda inimeste teadmised avalikuks ja kättesaadavaks teistele kolleegidele. Investeeri pilvepõhistesse vahenditesse, andmebaasidesse, mis võimaldavad kõikidel tööd puudutavat infot sisestada ja seda jagada. See on palju efektiivsem vahend kui tavaline e-mail, mille saadab kolleeg kolleegile ning vastust küsimusele näeb ainult üks inimene.

3. Vastutus – kuidas kontrollida alluvaid kui sa ei näe, mida nad teevad? Defineerige kõikidele töötajatele eesmärgid ja lase meeskonnal otsustada, kuidas eesmärgid saavutatakse. Ära dikteeri iga ülesannet, vaid näita visiooni, mille kallal töötada. Vii sisse regulaarne raporteerimine ning vajadusel projektijuhtimise süsteemid. Määra eesmärgi täitmisele tähtaeg ja arutage tulemust töötajatega.

4. Kommunikatsioon – juhina suhtle iga nädal oma kaugtöötajatega. Uuri, kuidas neil läheb ning milliste raskuste ja rõõmudega nad kokku puutuvad. Juuruta sidevahendite kasutamine, mis muudab suhtlemise lihtsaks kõikide kolleegide vahel (Skype, Lync, Yammer, Google Hangouts jne). Julgusta ka meeskondi omavahel suhtlema ja konverentsikõnesid pidama.

5. Usaldus – kaugtöötajad võivad tunda, et ettevõtte kultuur jääb nende jaoks kaugeks. See tähendab, et juhtkond peab pingutama, et neid inimesi siduda ja kaasata, looma näiteks videoid, mis kirjeldavad ettevõtte kultuuri ja visiooni, korraldama ühisüritusi ning teatud regulaarsusega meeskondade kohtumisi. Eesmärk on tugevdada inimestevahelisi sidemeid, mis toetavad usaldust ja kaugtööd.

Vajaliku inimressursi olemasolu tagamine tänasel tööjõuturul muutub üha keerulisemaks ning nõuab ettevõtetelt üha loovamaid lähenemisi. Kaugtöö meeskonnad ja paindliku tööaja pakkumine on ühed võimalikest lahendustest, et leida juurde sobivaid ning motiveeritud töötajaid. Kaugtööd teha on võimalik kui kõik osalised on valmis koostööks – ka sellisel juhul kui ainult üks inimene töötab eemalt.

Allikas: HR factory

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Valdkonna töökuulutused

Puidukoda otsib PERSONALIJUHTI

Puidukoda OÜ

01. märts 2018