airBalticu juht teenib aastas miljoni

Martin Gauss
airBalticu juht Martin Gauss Gaselli kongressil

Enda sõnul airBalticus palju ränka tööd teinud Martin Gauss tunnistas täna Gaselli kongressil, et teenib aastas ligi miljon eurot.

Gauss tuli airBalticusse 2011. aastal ja tema valitsemisajal on lennufirma pöördunud tõusuteele, aastas reisib airBalticuga 3,5 miljonit reisijat. „Ei ole mõtet mõelda, et üliväike firma saab kalleid pileteid pakkudes lennundust muuta,” nentis ta.

Panustada tuleb tema sõnul eriti tugevalt koduturule Baltikumis. Riiast saab praegu airBalticuga otse 16 sihtkohta, aga pidevalt tuleb otsida uusi lennujaamu, kus kanda kinnitada. Gaussi kinnitusel on nende jaoks oluline ka otselendude tegemine Tallinnast, sest iga lennu jaoks pole mõistlik kõigepealt Tallinnast Riiga lennata või oma reisi üleüldse sealt alustada. „Ma juhin küll Läti firmat, aga tunnen, et töötan kogu Baltikumi jaoks,” rõhutas Gauss.

Gauss teenib aastas airBalticu juhina ligi miljon eurot. Tema põhipalk on 480 000 eurot ja kui tulevad head tulemused, teenib ta topelt. Gauss ütles, et peab seda palka õiglaseks, kui arvestada ettevõtte suurust ja positsiooni. 

Varem on mees töötanud 12 aastat British Airwaysi tütarfirma Deutsche BA piloodina, kuid see müüdi EasyJetile ja kandis edasi nime EasyJet Germany. EasyJet otsustas ühel hetkel aga  tütarfirma kinni panna ja see oli Gaussi sõnul üks tema karjääri raskemaid hetki. „Estonian Airiga tehti täpselt samamoodi. Ma saan aru, et see oli inimestele väga raske, minu karjääris oli selline hetk allpool ka kõige madalamaid hetki,” sõnas ta.

Gauss sai rikkaks siis, kui müüs oma väikese firma AirBerlinile, siis hakkas ta enda sõnul investeerima start-up’idesse ja kinnisvarasse. „Aga ma ei tahtnud lõpetada töötamist, sest ma olin veel liiga noor selliseks eluks,” ütles ta. Pärast seda läks ta juhtima Ungari rahvuslikku lennufirmat Malev, misjärel jõudis airBalticusse.

Tänu varasemale kogemusele austati teda airBalticusse jõudes väga, vastuvõtt oli Gaussi sõnul ülisoe. Gauss lisas, et peale kõva töö panustab ta kõvasti ka airBalticu töötajatega pidude korraldamisesse. Need käivad ikka kostümeeritult ja suurejoonelise ettevalmistusega.

* Artikkel on ilmunud Äripäevas

Osale arutelus

  • Mari Mets, Äripäev

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Valdkonna töökuulutused