Kolm viisi, kuidas ajutiste töötajatega oma stressitaset vähendada

stress
Ajutise tööjõu kaasamine võib stressitaset märgatavalt vähendada

Tihti arvatakse, et ajutiste töötajate kaasamine toob kaasa ainult stressi ja peavalu, lubage aga tõestada vastupidist. Mõningatel juhtudel on võimalik töötajaid lühiajaliselt oma ettevõttesse kaasates hoopis oma stressitaset vähendada. Olgu siinkohal kirjeldatud kolm stressi tekitavat juhtumit, mida GoWorkaBit on aitanud tööandjatel leevendada.

1. Prognoosimatu käibe maht

Ajutiste töötajate kaasamisel saad jälgida täpset töömahtu, nii ei teki olukordi, mil madala töömahu ja käibe korral tuleb sul ikkagi maksta palka nendele töötajatele, kellele tegelikult tööd ei jätkunud. Ajutised töötajad saad kaasata oma ettevõttese ainult siis, kui nende abi ka tõepoolest tarvis läheb.

2. Ebastabiilne majanduskeskkond

See mure on seotud ka prognoosimatu käibe mahuga. Mida ebastabiilsem on majandus, seda vähem on võimalik käibe mahtu ennustada. Sellistel hetkedel ei taha pea ükski ettevõtja oma meeskonda inimesi juurde värvata, kuna pole kindel, kas neile mõne kuu pärast veel tööd jätkub. Samas kõiki töötajad lahti lastes pole võimalik üldse teenust pakkuda. Sellisel puhul tulevad jällegi appi ajutised töötajad, kes tööandja sellest dilemmast välja aitavad.

3. Väga aeglane töötajate värbamise protsess

Keskmine värbamisprotsess võtab aega umbes kuu, alates töökuulutuse kirjutamisest ja selle avaldamisest kuni viimaste otsustavate intervjuudeni välja. Tihtilugu on aga töötajaid vaja kiiremini ja kuu aega kannatada ei saa. Taas tõttavad appi ajutised töötajad. Seniks, kuni endale pikaajalist töötajat otsid ja värbamise peale aega kulutad, saad võtta oma tiimi nt kuuks ajaks ajutise töötaja, kes sind sel ajal kõige kriitilisemate ülesannetega aidata saab.

Allikas: GoWorkaBit

Osale arutelus

  • Gerli Veermäe, GoWorkaBiti kaasasutaja

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Järveveere puhkekeskus ootab külastajaid nii suvel kui talvel

Maalilisel Võrtsjärve kaldal Valma külas asuv Järveveere puhkekeskus on suurepärane paik suveürituste, seminaride, pulmade ja talvepäevade korraldamiseks.

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Valdkonna töökuulutused

Puidukoda otsib PERSONALIJUHTI

Puidukoda OÜ

01. märts 2018