Guidas jõuda sovitud kanditaatideni: kolm nõuannet enne töökuulutuse avaldamist

Helo Tamme
Helo Tamme

Guidas jõuda sovitud sihtrühmani? Aga just nii, nagu Harju Ühinenud Meedia seda tegi (vt allolevat fotot), kui avaldas töökuulutuse, millega pakkus tööt Keeletoimetajale.

Kuigi esmapilgul tundub, et ajaleht on sisse lasknud n-ö hullu prohmaka ja ära trükkinud vigadest kubiseva teksti, siis kuulutusega põhjalikumalt tutvuv inimene avastab peagi, et vead on taotluslikud ja kuulutus on täpselt selline, nagu koostaja seda planeeris.

Töökuulutust koostades peame alati mõtlema nendele kolmele põhiküsimusele:

* esiteks kanal, kus kuulutust avaldada, et jõuaksime õige inimeseni. Kui otsitakse inimest vastava ajalehe keeletoimetajaks, siis eeldatavasti on tema puhul eeliseks, kui ta oleks meie ajalehe lugeja, mis tähendab, et asjakohane on kuulutus kindlasti ka oma lehes(-l) avaldada.

* teiseks pealkiri, mis jääks silma ja kõnetaks. Kui seda keeletoimetaja-otsingu töökuulutust lugeda, võime esmalt isegi ehk veidi ðokeeritud olla, et nii lihtlabane viga (tööt) on töökuulutusse sisse lastud. Samas eristub see reklaam teistest ja püüab tähelepanu ning meeldib inimestele. Näiteks Facebooki-grupis „Ajakirjandus- ja reklaamipärleid meilt ja mujalt” (sain selle kuulutuse nimelt just sealt), on see kuulutus kogunud sadu meeldimisi!

* kolmandaks sõnum. Kuigi pealkiri on see, mis tähelepanu köidab, on siiski sõnum see, mis paneb kuulutust edasi lugema ja huvilist kõnetab. Kuna viga pealkirjas meid siiski veidi ðokeerib, loeme igaks juhuks (sh uudishimust) edasi, et teada saada, millega täpsemalt ikka tegemist – ja see oligi ju kuulutuse koostaja eesmärk. Kuigi töökirjeldus, nõuded ja töötajatele pakutav on n-ö traditsiooniline info, muudab selle eriliseks kuulutust läbiv stiil ehk vigadega kirjutamine. Seega üks järjekordselt põnev ja eristuv töökuulutus, millist ei olegi varem kohanud.

 

Töökuulutus
Kuulutuse tekst illustreerib ilmekalt, et ettevõte tõepoolest vajab...

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Valdkonna töökuulutused

FINANTSVALDKONNA ETTEVÕTE ootab oma meeskonda kogenud PERSONALIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

22. oktoober 2018