Guidas jõuda sovitud kanditaatideni: kolm nõuannet enne töökuulutuse avaldamist

Helo Tamme
Helo Tamme

Guidas jõuda sovitud sihtrühmani? Aga just nii, nagu Harju Ühinenud Meedia seda tegi (vt allolevat fotot), kui avaldas töökuulutuse, millega pakkus tööt Keeletoimetajale.

Kuigi esmapilgul tundub, et ajaleht on sisse lasknud n-ö hullu prohmaka ja ära trükkinud vigadest kubiseva teksti, siis kuulutusega põhjalikumalt tutvuv inimene avastab peagi, et vead on taotluslikud ja kuulutus on täpselt selline, nagu koostaja seda planeeris.

Töökuulutust koostades peame alati mõtlema nendele kolmele põhiküsimusele:

* esiteks kanal, kus kuulutust avaldada, et jõuaksime õige inimeseni. Kui otsitakse inimest vastava ajalehe keeletoimetajaks, siis eeldatavasti on tema puhul eeliseks, kui ta oleks meie ajalehe lugeja, mis tähendab, et asjakohane on kuulutus kindlasti ka oma lehes(-l) avaldada.

* teiseks pealkiri, mis jääks silma ja kõnetaks. Kui seda keeletoimetaja-otsingu töökuulutust lugeda, võime esmalt isegi ehk veidi šokeeritud olla, et nii lihtlabane viga (tööt) on töökuulutusse sisse lastud. Samas eristub see reklaam teistest ja püüab tähelepanu ning meeldib inimestele. Näiteks Facebooki-grupis „Ajakirjandus- ja reklaamipärleid meilt ja mujalt” (sain selle kuulutuse nimelt just sealt), on see kuulutus kogunud sadu meeldimisi!

* kolmandaks sõnum. Kuigi pealkiri on see, mis tähelepanu köidab, on siiski sõnum see, mis paneb kuulutust edasi lugema ja huvilist kõnetab. Kuna viga pealkirjas meid siiski veidi šokeerib, loeme igaks juhuks (sh uudishimust) edasi, et teada saada, millega täpsemalt ikka tegemist – ja see oligi ju kuulutuse koostaja eesmärk. Kuigi töökirjeldus, nõuded ja töötajatele pakutav on n-ö traditsiooniline info, muudab selle eriliseks kuulutust läbiv stiil ehk vigadega kirjutamine. Seega üks järjekordselt põnev ja eristuv töökuulutus, millist ei olegi varem kohanud.

 

Töökuulutus
Kuulutuse tekst illustreerib ilmekalt, et ettevõte tõepoolest vajab...

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Valdkonna töökuulutused

LENNUTA MEID ORBIIDILE. Otsime TURUNDUSSPETSIALISTI

Porto Franco OÜ

25. juuni 2018