Käed on esimesed kutsehaiguse ohvrid

Kontoritoo
Eriti sagedasti on diagnoositud karpaalkanali sündroomi.

Terviseameti värske ülevaade kutsehaigustest näitab, et kõige suurema löögi all on kutsehaiguste mõttes käed. Samuti on teada, mis elukutsete esindajad keskmisest tõenäolisemalt kutsehaiguse saavad ja kui vanalt.

Kutsehaigetel olid füsioloogilistest ohuteguritest enim mõjutatud kehapiirkonnaks käed (51,1%), kirjutab terviseamet. Silma torkab, et eriti palju on diagnoositud karpaalkanali sündroomi, mis on neuroloogiline haigus, kuid mida ravivad ka ortopeedid. Selle haiguse puhul kipuvad käed öösiti ära surema ja hiljem ka päevasel ajal valutama.

Ametite poolest saab välja tuua traktoristi, klienditeenindaja, juuksuri, pakkija, koka, operaatori, bussijuhi, raietöölise ja kondiitri, ametid, mille puhul olid mõjutatud nii  käed kui õlavööde (31,9%), on operaator, keevitaja, tisler, puidutööline, õmbleja ja liinitööline. 

Lihasluukonna- ja sidekoehaigused on peamised esmase püsiva töövõimetuse põhjustajad, 2014. aastal diagnoositi meestel ja naistel kokku 3127 (meestel 1348, naistel 1779) lihasluukonna- ja sidekoehaigust. Keemilised ohutegurid ja hingamisteid ärritavad  ained  põhjustasid kutsehaigestumist naistel sagedamini kui meestel. Hingamisteid ärritavad ained põhjustasid kutsehaigestumise neljal naisel ja ühel mehel.

Terviseamet avaldas märtsi alguses kutsehaigestumise aruande 2014. aastal. Nii nagu varasematel aastatel, diagnoosisid töötervishoiuarstid ka üldise kutsehaigestumise sagedamini naistel – kutsehaigetest 68% olid naised (n=38) ja 32% mehed (n=18). Meeste keskmine vanus oli 55,7 eluaastat, naistel 53,9 eluaastat. Kutsehaigestunu keskmine vanus oli 54,5 eluaastat. Neli kutsehaiget oli 30ndates eluaastates.

Töötervishoiuarstid diagnoosisid 56 isikul kokku 187 kutsehaigust, millest närvisüsteemihaigused  moodustasid 
13,3%, kõrva- ja nibujätkehaigused 2,7%, vereringeelundite  haigused 2,7%, hingamiselundite haigused 2,7%, naha-  ja nahaaluskoe haigused 1,6%, lihasluukonna- ja sidekoehaigused 74,3% ja välispõhjuste toime tagajärjed 2,7%.

Allikas: Terviseuudised.ee

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Valdkonna töökuulutused