Peaminister suurkoondamistest eilsel riigikogu istungil

taavi roivas
Peaministri sõnul reageeris töötukassa koondamistele kohe.

Riigikogu 14. märtsi istungil esitasid riigikogu liikmed peaminister Taavi Rõivasele arupärimise töökohtade ja suurkoondamiste kohta, tuues näited mitmest Eesti piirkonnast. Viidati asjaoludele, et Ida-Virumaal on töötuse määr stabiilselt kõrgem kui Eesti keskmine ning koondatud inimeste perede sissetulek kukub järsult ja kasvab sotsiaalne pinge, samuti surve lahkuda välismaale. Arupärijad soovisid teada peaministri hinnangut töötukassa ja muude asjakohaste ametkondade reageerimisele koondamistele ja sellele, kuidas on käivitatud nõustamis- ja koolitustegevused ning muud abimeetmed.

Rõivase sõnul reageeris töötukassa koondamistele kohe. „Abi on osutatud nii ettevõttele kui ka suure tõenäosusega koondatavatele töötajatele. Juba siis, kui tuli esmane info koondamiste kohta, korraldati ettevõttes karjäärinõustamisi ja tööotsingu töötubasid, samuti korraldati kohe ka infopäev koondatavate töötajate vahetutele juhtidele. Infot vabaneva tööjõu kohta vahendati töötukassa töömessidel, kaardistati kõikide töötajate profiilid. See on oluline sisend teenuste kavandamiseks ja uute töökohtade leidmiseks,” selgitas peaminister. Ta märkis, et analoogselt Ida-Virumaa koondamisega pakkus töötukassa kiiret abi ka PKC Groupi koondamistele reageerides. Ettevõttes korraldati enne koondamisi infotunde, tööotsingu töötubasid, pakuti individuaalset nõustamist, samuti on kavas korraldada ettevõttega koostöös vähemalt kaks töömessi.

Rõivas selgitas, et riik aitab EAS-i ja paljude teiste struktuuride kaudu aktiivselt kaasa sellele, et meelitada investoreid piirkonda ja luua sel viisil uusi töökohti ka Ida-Virumaale. Jõudsalt laiendab tegevust sihtasutus Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus. Ennaktempol on arendamisel peale Narva tööstuspargi laienduse veel tööstuspargid Jõhvis, Kohtla-Järvel ja Kiviõlis. Hulk erainvestoreid on soovinud luua töökohti just nimelt Ida-Virumaal. Rõivase sõnul on tegutsetud, et parandada Ida-Virumaa tööhõivet. Ka valitsuse otsus lubada statistikakaubanduse raames väheväärtusliku puidu põletamist Eesti Energia Auvere elektrijaamas, on potentsiaalselt piirkonda sadu töökohti loova mõjuga.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Kuninglik Saku mõis – pealinnast vaid 11 km kaugusel

Tallinnast vaid 11 km kaugusel rohelusse mattunud Saku mõis sobib suurepäraselt nii koosolekute, seminaride, konverentside kui firmapidude korraldamiseks. Väärika ajalooga Saku mõisa peahoone pärineb 1820. aastast ning on oma rikkaliku-luksusliku dekoori ja laemaalingutega üks Eesti kaunimaid.

Valdkonna töökuulutused