Peaminister suurkoondamistest eilsel riigikogu istungil

taavi roivas
Peaministri sõnul reageeris töötukassa koondamistele kohe.

Riigikogu 14. märtsi istungil esitasid riigikogu liikmed peaminister Taavi Rõivasele arupärimise töökohtade ja suurkoondamiste kohta, tuues näited mitmest Eesti piirkonnast. Viidati asjaoludele, et Ida-Virumaal on töötuse määr stabiilselt kõrgem kui Eesti keskmine ning koondatud inimeste perede sissetulek kukub järsult ja kasvab sotsiaalne pinge, samuti surve lahkuda välismaale. Arupärijad soovisid teada peaministri hinnangut töötukassa ja muude asjakohaste ametkondade reageerimisele koondamistele ja sellele, kuidas on käivitatud nõustamis- ja koolitustegevused ning muud abimeetmed.

Rõivase sõnul reageeris töötukassa koondamistele kohe. „Abi on osutatud nii ettevõttele kui ka suure tõenäosusega koondatavatele töötajatele. Juba siis, kui tuli esmane info koondamiste kohta, korraldati ettevõttes karjäärinõustamisi ja tööotsingu töötubasid, samuti korraldati kohe ka infopäev koondatavate töötajate vahetutele juhtidele. Infot vabaneva tööjõu kohta vahendati töötukassa töömessidel, kaardistati kõikide töötajate profiilid. See on oluline sisend teenuste kavandamiseks ja uute töökohtade leidmiseks,” selgitas peaminister. Ta märkis, et analoogselt Ida-Virumaa koondamisega pakkus töötukassa kiiret abi ka PKC Groupi koondamistele reageerides. Ettevõttes korraldati enne koondamisi infotunde, tööotsingu töötubasid, pakuti individuaalset nõustamist, samuti on kavas korraldada ettevõttega koostöös vähemalt kaks töömessi.

Rõivas selgitas, et riik aitab EAS-i ja paljude teiste struktuuride kaudu aktiivselt kaasa sellele, et meelitada investoreid piirkonda ja luua sel viisil uusi töökohti ka Ida-Virumaale. Jõudsalt laiendab tegevust sihtasutus Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus. Ennaktempol on arendamisel peale Narva tööstuspargi laienduse veel tööstuspargid Jõhvis, Kohtla-Järvel ja Kiviõlis. Hulk erainvestoreid on soovinud luua töökohti just nimelt Ida-Virumaal. Rõivase sõnul on tegutsetud, et parandada Ida-Virumaa tööhõivet. Ka valitsuse otsus lubada statistikakaubanduse raames väheväärtusliku puidu põletamist Eesti Energia Auvere elektrijaamas, on potentsiaalselt piirkonda sadu töökohti loova mõjuga.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Valdkonna töökuulutused

VÄRVIKESKUSTE GRUPP OÜ kutsub kontserni juhtkonda HR PARTNERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. august 2018