Sõnajalad loovad Ida-Virumaale üle 300 töökoha

sonajalad
Vennas Andres (vasakul) ja Oleg Sõnajalg oma tuuliku katusel.

Vendadele Oleg ja Andres Sõnajalale kuuluv tuulikutootja Eleon plaanib luua Jõhvi Logistika- ja Äriparki tuulikulabade tootmisüksuse, mis looks Eleoni juhi Oleg Sõnajala sõnul töökohti kuni 360 inimesele, kirjutab Äripäev online.

Eleon sõlmis tootmise loomiseks kokkuleppe sihtasutusega Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus (SAIVTA). Jõhvi tööstuspargi esindaja, SAIVTA juhatuse liikme Teet Kuusmiku kinnitusel on kehtestatud detailplaneering ning välja ehitatud tehniline põhiinfrastruktuur. Kokku läheb tuulikulabade tootmise alla 4,2 hektarit maad.

Oleg Sõnajalg selgitas, et toodetavate labade suuruse tõttu – ühe laba pikkus on üle 60 m ja laius pea 5 m – on nende tootmiseks vaja teatavaid tingimusi, millele Jõhvi Logistika- ja Äripark hästi sobis. „Tänu Sillamäe sadama lähedusele on toodangu eksportimine logistiliselt lihtne. Oleme planeeringu teinud selliselt, mis võimaldab vajadusel toota ka kõige suuremaid tuulikulabasid, mis praegu on maailmas kasutusel,” lausus ta.

Sõnajala sõnul kulub ühe 65 meetri pikkuse laba tootmiseks 2000 inimtundi ning seega ühe tuuliku komplekti tootmiseks kolm korda sama palju. „Tehase võimekus on valmistada aasta jooksul ühe vahetusega 51 komplekti labasid, mis annab tööd 180 inimesele, ning tulevikus kahes vahetuses töötades saame toodangu mahu kahekordistada.”

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Valdkonna töökuulutused

TAMMISTE PERSONALIBÜROO otsib VÄRBAMISPARTNERIT

Tammiste Personalibüroo OÜ

04. oktoober 2018

FRUIT XPRESS otsib PERSONALIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

25. september 2018