Palgalõhed ajakirjandusmaastikul

Palgaerinevus
Täistööajaga töötavad naised teenivad USA-s tavaliselt 79 senti iga dollari...

Diskrimineerimise väljajuurimine on võtnud enamikus arenenud riikides lausa nõiajahi mõõtmed. Mis juhtub aga siis, kui selgub, et ka jahtijad ise on kimpus samade probleemidega nagu jahitavadki?

The Wall Street Journali, MarketWatchi ja Barron’si ajakirjanikke koondav ühendus teatas möödunud nädalal, et Dow Jones, kellele kirjastused kuuluvad, maksab oma meessoost töötajaile samade tööülesannete eest rohkem palka kui naistele. Meessoost töötajad, kes on töötanud firmas kuni viis aastat, teenivad keskmiselt 13,5% rohkem kui samal tasemel naistöötajad ja isegi veidi rohkem kui need naised, kes on firmas töötanud kaks korda sama kaua.

IAPE 1096 (The Independent Association of Publishers' Employees 1096’s) analüüs kinnitas, et tavaliselt teenib Dow Jonesi naissoost täistööajaga töötaja umbes 87 senti iga dollari kohta, mille teenib täistööajaga meestöötaja. See hõlmab kõiki töötajaid, kellele Dow Jones tööd annab ja keda ühendus esindab – kokku ligi 1400 inimest kogu Põhja-Ameerikas, sh autorid, toimetajad ja klienditeenindajad. Võrdlusena võib esile tuua, et täistööajaga töötavad naised teenivad USA-s tavaliselt 79 senti iga dollari kohta, mille teenib meessoost töötaja.

Dow Jonesi palgatase, nagu analüüsist selgus, sõltub ka rassist: valgele naisele makstav nädalatasu on 24% suurem mustanahalisele naisele makstavast, valge mees teenib aga nädalas 36% rohkem kui mustanahaline.

IAPE 1096 tegevjuhi Tim Martelli sõnul vaatas ühendus oma palgaandmed üle pärast seda, kui paar liiget väljendas kahtlust ebavõrdse tasustamise kohta. Kokku koguti personali nädala aja palgaandmed ja võrreldi saadud tulemusi samalaadse uuringu tulemustega aastast 1991, mis näitasid, et naissoost töötajad teenisid toona 76% sellest, mida teenisid mehed.

„See näitab, kui vähe on asjad vahepealse ajaga muutunud,” ütles Martell. Ainult seitse uudistemaastiku 30 kõrgeimast palgast kuulusid naistele – see ei kõla kuigi hästi.”

Kaadritagune pilk Dow Jonesile peegeldab laia palgalõhet Ameerika uudistemaastikul. Üks Wall Street Journali ajakirjanik on märkinud, et nn ühiskonna valvekoerad, kes peaksid paljastama ebavõrdsust inimeste tasustamisel, siplevad hoopis ise palgalõhes.

Allikas: The Washington Post

 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Valdkonna töökuulutused

TAMMISTE PERSONALIBÜROO otsib VÄRBAMISPARTNERIT

Tammiste Personalibüroo OÜ

04. oktoober 2018