Kolme-minuti-karjäärinõu

Lea Kalda
Lea Kalda

Talent Milli värbamisjuht Lea Kalda on kirja pannud üheksa soovitust, millele edukat karjääri üles ehitades tähelepanu pöörata.

  1. Hoolitse oma professionaalse kuvandi eest. Kõik sinu tegevused ja väljaütlemised jätavad jälje – mida sa jagad ja millest kirjutad internetis, kuidas sa räägid oma tööandjast sõprade ringis, kuidas suhtud oma töökaaslastesse, keda kohvinurgas kirud. Sa esindad alati oma tööandjat ja mis kõige olulisem, iseennast. Mõtle, millise kuvandi loob sinust see, mida endast välja kiirgad.
  2. Arenda oma oskusi. Elukestev õpe ei ole lihtsalt sõnakõlks. Ole avatud uuele, märka enda ümber võimalusi, kasvata ja mitmekesista oma oskusi. See hoiab vaimu ärksana ning aitab luua pinnast uutele võimalustele.
  3. Leia üles oma motivatsiooniallikas ja kanna selle eest hellalt hoolt. Visanda oma eesmärgid ja riputa need üles kohta, kus sa neid iga päev silmad, loe inspireerivaid lugusid ja mõtteid, kuula hommikuti tööle sõites oma lemmikmuusikat – tee ükskõik mida, mis su meeleolu üleval hoiab ja motivatsiooni toidab. Tähista väikeseid võite – kõik suured teod saavad alguse väikestest sammudest!
  4. Ümbritse end inimestega, kes toetavad ja julgustavad sind. Kas sinu suhtlusringkonnas on inimesi, kellega saad avameelselt oma püüdlustest ja kõhklustest rääkida, kes mõistavad ja toetavad sinu ambitsioone? Loodan, et on – nii mõnigi kord on hea oma mõtteid jagada ja läbi teise vaatenurga asju näha.
  5. Vali oma võitlusi. Usun, et kõik me oleme mingil hetkel kokku puutunud inimestega, kes teavad täpselt, millistele nuppudele vajutada, et meid emotsionaalselt käivitada. Tunneta, millal on mõtet tulisesse arutellu laskuda ja sellele oma energiat kulutada ning millal on mõistlikum asjal lihtsalt minna lasta.
  6. Meeldivate inimestega on alati mõnusam koostööd teha. Kuidas meeldivuse X-faktor aga käitumises väljenduda võiks? Minu jaoks on mõned märksõnad sõbralik ja avatud suhtlusviis, tahe ja oskus teist inimest mõista, väärikus. Pane ennast korra mõne oma kolleegi kingadesse: kas sinuga on mõnus koostööd teha?
  7. Võta ebaõnnestumisi kui õppetunde. Kõik ei suju alati ladusalt, ikka tuleb ette komistamisi ja kukkumisi. Eksimused ja ebaõnnestumised annavad meile võimaluse kasvada – see on sinu valik, kas sa vead endaga kaasas süüdistuste ja enesehaletsuse rasket koormat või leiad olukorrast enda jaoks selle tarkusetera, mis sind edaspidi tugevamaks teeb.
  8. Näita välja oma tänulikkust. Kui ka juhtub olema nii, et sinu ümber on inimesi, kes võtavad sind iseenesestmõistetavalt, ei hinda sinu panust vääriliselt või ei avalda oma tänulikkust, siis sina ise ei pea mitte samaga vastama. Ole eeskujuks! Märka teiste pingutusi, siiras tänu tiivustab – ole helde seda jagama!
  9. Ära põleta sildu. Ära lahku eelmisest tööandjast ja meeskonnast nugade peal olles, isegi kui sa tunned põletavat soovi prahvatada välja kõik, mis sa konkreetsest inimesest arvad, olgu see siis ülbe ülemus või mõistmatu kolleeg. Jah, see võib anda sulle hetkeks tunde, et sa oled temast üle, pikas perspektiivis võib see aga sind kummitama tulla. Meie eluteed on käänulised, liigume oma karjääris edasi, vahetame valdkondi jne. Sa ei tea kunagi, millises olukorras sa kellegagi taas kohtud. Jäta alles võimalus koostööks ja suhteks tulevikus.

Allikas: Lea Kalda blogi

Osale arutelus

  • Lea Kalda, Talent Mill

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Valdkonna töökuulutused

Puidukoda otsib PERSONALIJUHTI

Puidukoda OÜ

01. märts 2018