Kuidas müüa oma järgmist järelkasvuprogrammi ja noppida turult parimad kandidaadid?

Helo Tamme
Helo Tamme

See küsimus on kahtlemata vaevanud paljude juhtide pead. Siit leiad viis kindlat nõuannet, mida järgides võid kindel olla, et oled teinud kõik endast sõltuva parimate tähelepanu püüdmiseks.

Üha enam on turul erinevaid kodumaised, aga ka rahvusvahelisi tööandjaid, kes kutsuvad osalema oma järelkasvuprogrammis (heal lapsel ikka minu nime, ühe jaoks on see järelkasvuprogramm, teisele talendi või juhtide arenguprogramm, kolmandale üldse stipendiumiprogramm). Kuigi põnevaid programme tuleb juurde nagu seeni pärast vihma, on potentsiaalsete kandidaatide arv vähenemas. Miks? Aga selle pärast, et aasta-aastalt tuleb turule üha vähem inimesi kuna tänased tudengid on põlvkonnast, mil Eestis sündivus drastiliselt vähenes. Seega kordan küsimust: mida teha selleks, et panna parimatel suud vett jooksma?

Seekordne postitus põhineb tuntud ja tunnustatud reklaamiagentuuri OgilvyOne Worldwide globaalse sponsorlusprogrammil, mis kutsus kandidaate üles telliskivi müüma. Tegemist oli YouTube’i-keskkonnas oleva videoüleskutsegamüüa punast telliskivi ja koostada selleks 1–2 minuti pikkune reklaamvideo, mis tuli samuti YouTube’i üles laadida. Kõigi kandideerinute ehk video üles laadinute hulgast valiti välja kolm parimat, kes kutsuti Cannes’i reklaamivaldkonna festivalile, kus neil tuli publiku ees teha ettekanne Motorola Droid nutitelefoni kohta.Tulemustest.

Saadi:

  • üle 230 videopostituse 12 riigist;
  • üle 100 000 visiidi YouTube’i-kanalile;
  • üle 90 000 videovaatamise.

Võitja ehk väljavalitu sai auhinnaks 3-kuulise stipendiumi OgilvyOne Worldwide’is.

Edu faktorid ehk mida teha selleks, et saada talendid enda järelkasvuprogrammi:

  • pead olema teada ja tuntud. Jah, nimi maksab ja bränd ka. Seega kui tahad saada parimaid, pead ka ise milleski parim olema.
  • organiseeri konkurss. Ainuüksi teadmine, et tegemist on konkursiga, kõnetab paljusid. Ogilvy korraldas konkursi „Maailma parima müügiinimese otsing” (inglise keeles „Search for the world’s greatest salesperson”)
  • oluline on väljakutse! Lisaks võidule tuleks pakkuda ka veidi närvikõdi. Antud juhul tuli kandidaatidel mõelda välja lahendus, kuidas müüa punast telliskivi. Mõtle nüüd ise, kuidas seda sina teeksid!
  • paku präänikut. Lisaks ahvatlevale võidule tuleks pakkuda miskit ahvatlevat veel. Ogilvy kutsus kolm finaalikandidaati Prantsusmaale Cannes’i rekaamimaailma festivalile.
  • kui teed midagi, tee seda suurelt ja panusta ka omalt poolt sellesse. Ogilvy koostas ahvatleva videoüleskutse, avas oma YouTube’i-kanali, lõi erinevaid keskkondi, kus kampaaniat reklaamida jne.

Kui tahad teada, kes ja millise müügivideoga selle konkursi võitis, siis saad seda teada siit!

Allikas: Helo Tamme blogi

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Valdkonna töökuulutused

MAXIMA otsib PERSONALIDIREKTORIT

Fontes PMP OÜ

23. juuli 2018