Viis olulist muudatust välismaalaste seaduses

koda
Eesti Kaubandus-Tööstuskoda

Siseministeerium on saatnud kooskõlastusringile välismaalaste seaduse muutmise eelnõu, mis sisaldab ka hulka kaubanduskoja ettepanekuid. Näiteks on eelnõus kirjas ettepanek kaotada Eestist eemalviibimise registreerimise nõue ja võimaldada suurinvestoril taotleda elamisluba lihtsustatud korras.

Keda mõjutab?
Muudatused mõjutavad tööandjaid, kes võtavad välismaalasi tööle, ning välismaalasi, kes tahavad Eestis töötada, õppida või ettevõtlusega tegeleda.

Mis on olulisemad muudatused?

  • Kaotatakse Eestist eemalviibimise registreerimise kohustus. Praegu peab välismaalane, kel on elamisluba ja kes soovib Eestist eemal viibida rohkem kui 183 päeva aasta jooksul, registreerima oma Eestist eemalviibimise PPA-s. Eelnõuga muudetakse senist arusaama välismaalase Eestis püsiva elamise suhtes ja asendatakse senine Eestis aasta jooksul vähemalt 183 päeva pikkuse viibimise nõue Eesti elamisloa eesmärgipärase kasutamise nõudega.
  • Elamisluba suurinvestorile. Eelnõuga võimaldatakse suurinvestoril ehk välismaalasel, kes on teinud vähemalt ühe miljoni euro suuruse investeeringu Eesti äriühingusse, saada lihtsustatud korras elamisluba ettevõtluseks.
  • Lihtsustatakse elamisloa taotlusprotsessi. Eelnõuga võimaldatakse igal välismaalasel, kellel on Eestis viibimiseks seaduslik alus, taotleda elamisluba PPA esindusest. Praegu peab välismaalane esitama elamisloa taotluse välisesinduses ning vaid teatud juhtudel on lubatud taotlus esitada riigisiseselt. 
  • Pikendatakse elamisloa kehtivusaega viielt aastalt kümnele aastale. Lisaks võimaldatakse elamisluba edaspidi pikendada kuni kümne aasta võrra korraga senise viie asemel. Näiteks praegu võib tähtajalise elamisloa töötamiseks anda kehtivusajaga kuni kaheks aastaks ja seda võib pikendada kuni viie aasta võrra korraga. Eelnõu kohaselt võib töötamiseks mõeldud elamisloa anda kuni kümneks aastaks ja seda võib pikendada kuni kümne aasta võrra korraga.
  • Soodustatakse Eestisse elama asumist iduettevõtlusega tegelemise ja iduettevõttes töötamise eesmärgil.

Millal muudatused jõustuvad?
Muudatused plaanitakse jõustada 2016. aasta 30. septembril, välja arvatud elamisloa kehtivusaja pikendamisega seotud muudatused, mis jõustuvad 2017. aasta 1. oktoobril.

Ettevõtjate arvamused välismaalaste seaduse muudatuste kohta on oodatud hiljemalt 13. maiks e-posti aadressile marko@koda.ee. Ettevõtjatelt laekunud tagasiside põhjal koostame kaubanduskoja seisukoha, mille edastame siseministeeriumile.

Välismaalaste seaduse muudatustega saab lähemalt tutvuda siin:
Eelnõu
Seletuskiri

Kaubanduskoja varasemate ettepanekutega saab lähemalt tutvuda SIIN.

Allikas: Eesti kaubandus-tööstuskoda

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Valdkonna töökuulutused

Puidukoda otsib PERSONALIJUHTI

Puidukoda OÜ

01. märts 2018