Kuidas töökeskkonda inspireerivalt sisustada

keskkond

Brandem kolis hiljuti uude kontorisse Järvemetsa majas ja nagu kõiki värskeid „koduomanikke”, ootab ka neid ees oma uue pesa sisustamine.Turundusjuht Pille Riin Pettai arutleb, millele kõigele tuleks uut kontorit sisustades tähelepanu pöörata, et töötajad end seal hästi tunneks.

Töökeskkond on esimene samm motiveeritud ja õnnelike töötajateni

69% tööotsijatest peab mõnusat füüsilist töökeskkonda väga või pigem oluliseks kriteeriumiks ametikoha kasuks otsustamisel, kui neil on võimalus valida mitme sobiva tööpakkumise vahel, selgus Brandemi ja Palgainfo Agentuuri korraldatud Eesti suurimast tööturu-uuringust (2015).

Kujundades ruume nii, et inimesed tunnevad end mugavalt ja turvaliselt, saab tööandja vastutasuks hulga lisaväärtusi. Näiteks tõuseb inimeste emotsionaalne heaolu, tänu millele on nad motiveeritumad ja produktiivsemad oma töös. Õnnelikud töötajad tagavad paremad töötulemused ja rahulolevad kliendid.

Töökeskkond kui ettevõtte visiitkaart

Töökeskkond on üks võimalus end tööandjana märgatavaks teha. Töökeskkonda tasuks seostada nende omaduste ja väärtustega, millega soovitakse end kui tööandjat positsioneerida (peamine omadus või väärtus, millega soovitakse, et sihtrühmad tööandjat seostaksid). See aitab meelitada ligi töötajaid, kes väärtustavad samu asju, ja toetab tööandja brändi kinnistumist nende teadvuses.  Olulisi väärtusi tasub kommunikeerida igal võimalikul viisil, sh ka töökeskkonna kaudu, nii talletub ettevõtte positsioon ajapikku ka avalikkuse teadvuses ja järgmine kord töötajaid otsides juba teatakse, millise tööandjaga on tegu!

Millele pöörata tähelepanu töökeskkonda valides ja kujundades?

Asjad, mis meid töökohal hommikust õhtuni ümbritsevad, on olulisemad, kui arvame. Millele võiks siis esmajoones tähelepanu pöörata?

  • Kontori asukoht. World Green Building Councili uurimuse kohaselt on töötajad, kellel avaneb vaade välja, 25% produktiivsemad. Kui võimalik, siis planeeri kontoriruumid vaatega metsale, pargile, hoovile või aiale. Kaasaegne linnaplaneering võimaldab selliseid lahendusi leida isegi linna südames.
  • Elav loodus. Kui vaadet käepärast võtta ei ole, on abiks eluslooduse toomine kontorisse. Lilled, põõsad, puud, koerad … kõik toimib. Veendu lihtsalt enne, et sinu ülemus ja kaastöötajad on sellega nõus (ja et kellelgi allergiat ei ole)!
  • Stressirohke teekond tööle. 45% töötajatest kurdab, et nende teekond tööle on stressirohke, ütleb World Green Building Councili uurimus. Saad stressitaset vähendada, soodustades töötajate liikumist kontoris või võimaldades kasutada lähedalasuvaid spordiklubisid.
  • Värvid ja sõnumid. Kasuta oma kontoris värve, sõnumeid ja disainelemente, mis äratavad inimeste tähelepanu ja kutsuvad neid kaasa mõtlema. Nii aitad hoida oma töötajate meeled erksad ja võid kindel olla, et klientidel on pärast kohtumist rääkida ka muust kui põhjalikust müügikohtumisest (näiteks sinu inspireerivast kontorist).
  • Müra. Ainult 29% töötajatest on rahul müratasemega kontoris, ütleb töökeskkonna analüüsile keskendunud ettevõte Leesman Index. Seda protsenti on võimalik hõlpsasti tõsta, kui planeerida töökeskkonna ruumid tegevusi ja töölaadi arvesse võttes. Eesti teadvuse- ja ajuteadlane Jaan Aru andis personalijuhtide aastakonverentsil soovituse eristada töökeskkonnas järgnevaid ruume: mõttetöö- , koostöö- ja tukastamise ruumid.
  • Koosolekuruumid. Kokkutulemise põhjuseks on enamasti eesmärk jõuda lahendusteni kiiresti ja efektiivselt. Sageli on koosolekute tulemuseks aga lõputuna näivad monoloogid, hapnikupuudus ja kurnatud töötajad. Koosolekuruumi planeerides veendu, et seal oleks piisavalt ruumi istuda, astuda ja hingata kõikidel sinu töötajatel ja külalistel. Olenevalt töö iseloomust võid lisada ka mängulisi elemente, mis võimaldavad esinemise aega jälgida ja piirata.
  • Individuaalsus. Anna oma töötajatele võimalus disainida oma töökeskkond ja seda ümbritsev neile sobiva ja inspireerivaga. Hea, kui kontoris ei ole paika pandud kindlad töökohad, vaid töötajad saavad valida oma töölaadiga kõige paremini sobiva lahenduse, olgu selleks siis lauad, mis võimaldavad arvutit kasutada ka püsti seistes, või siis ruumid, mis lubavad teisi segamata muusikat kuulata. See annab töötajatele võimaluse tunda end koduselt ja turvaliselt.

Puhkus. Ei piisa ainult sellest, kui täidad kontori rõõmsate värvide, motiveerivate sõnumite jakaasaegsete lahendustega. Lisaks motiveeriva töökeskkonna tagamisele pead kindlaks tegema, et su töötajatel on võimalik ka puhata. Hea, kui on võimalus omaette mõtteid korrastada, aga ka koos kaaslastega akusid laadida.

Osale arutelus

  • Pille Riin Pettai, Brandemi turundusjuht

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Tallinna Õpetajate Maja – väärikas peo ja koolituskoht vanalinna südames

Tallinna Õpetajate Maja on raekoja platsi ääres asuv kolmest majast koosnev kompleks, kus on võimalik korraldada pidusid, konverentse, koolitusi, vastuvõtte, kontserte ja palju muud.

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Valdkonna töökuulutused

MAXIMA otsib PERSONALIDIREKTORIT

Fontes PMP OÜ

23. juuli 2018