5 soovitust, kuidas praktikandina silma paista

praktika
Eesti Tööandjate Keskliit kuulutab sel sügisel Euroopa Sotsiaalfondi toel...

Kuna algamas on kõige kibedam praktikahooaeg, jagame sellega seoses juhtnööre ka neile, kes praktikale asuvad. Alltoodud nõuandeid järgides saab alustav töötaja paremini aimu praktika olemusest ja neid näpunäiteid võiks praktikantidele jagada ka tööandja ise.

Paljud ambitsioonikad tudengid ja kutsekoolide õpilased alustavad oma suvist praktikaperioodi, et saada väärtusliku kogemuse võrra rikkamaks. Praktika pole üksnes hea võimalus lihvida oma erialaseid oskuseid ja täiendada CV-d, vaid pakub soodsaid võimalusi saada tutvusi oma valdkonna professionaalide hulgas ning suurendada võimalusi leida tulevane töökoht.

Eesti Tööandjate Keskliit kuulutab sel sügisel Euroopa Sotsiaalfondi toel „Praktik Cum Laude” konkursiga välja parimad praktikandid ja annab sellega seoses kasulikke soovitusi, mida noored praktikale suundudes silmas võiksid pidada.

  1. Suhtu praktikakohta kui oma töökohta. Praktikale minnes on oluline õigesti häälestuda, mis seisneb ennekõike selles, et suhtud praktikakohta kui oma reaalsesse töökohta. Nii näitad oma vastutustunnet ja huvi ning tagad selle, et sinusse ja su arengusse suhtutakse tõsiselt. Arvesta, et sinu panus mõjutab ettevõtet ja inimesi, kelle heaks sa töötad.
  2. Haara initsiatiiv, kuid arvesta nõuandeid. Avaldad tööandjale muljet, kui pakud vabatahtlikult enda abi ega oota, et ülesandeid dikteeritaks. Samas on oluline teada oma piire ja mitte võtta enda õlule rohkem, kui kanda suudad. Vähe, kuid hästi tehtud on parem kui palju, aga puudulikult. Samuti jäta meelde, et kuigi entusiasm ja enesekindlus on praktikandile head omadused, siis kokkuvõttes oled sa seal, et õppida kogenumatelt inimestelt.
  3. Ole lugupidav, kuid vajadusel kehtestav. Praktikandid peavad olema valmis astuma välja oma mugavustsoonist ja puutuvad praktika käigus kokku väga eripalgeliste ülesannetega – ka rutiinseid ja igavana tunduvaid ülesandeid peab tegema südikalt! Kui aga tunned, et sinu erialasesse arengusse ei suhtuta piisavalt tõsiselt, seisa enda eest.
  4. Küsi tagasisidet. Praktikandina ei pruugi sa ametlikku analüüsi oma tegevuste kohta saada enne praktika lõppu, mistõttu on jooksvatele tegevustele tagasiside saamiseks oluline ise initsiatiivi näidata. Nii näitad kolleegidele, et suhtud praktika sisusse tõsiselt ja soovid tehtust õppida.
  5. Leia endale mentor. Igas praktikaettevõttes ei pruugi noorel olla kindel praktikajuhendaja, mistõttu on oluline püüda mentorsuhe ise luua. Kuigi see võib tunduda hirmutav, võiks praktikandid oma ülemuse või meelepärase profiiliga töökaaslase kutsuda lõunale, et õppida nende kogemusest ja saada tarku nõuandeid. See näitab, et sa ei karda ja oled valmis kogenumatelt õppima. Hea koostöösuhe mentoriga on noorele inimesele enesearenguks üks hinnalisemaid tööriistu.

Allikas: Eesti Tööandjate Keskliit

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Valdkonna töökuulutused

FRUIT XPRESS otsib PERSONALIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

25. september 2018