Millised oskused on tagataskus edukal talendikütil?

Talendiküttimine
Millised oskused peavad tagataskus olema edukal talendikütil?

Töötajate ülemeelitamine ehk talendiküttimine (inglise keeles head hunting) on personalitöös juba vana praktika, ent sugugi kõik inimesed ei sobi sellele tööle ega saa sellega hakkama. Millised on oskused, mida on vaja tõelise tipu edukaks üleostmiseks?

  • Pead olema enesekindel ega tohi äraütlemisi isiklikult võtta. Ülemeelitamise puhul ütleb kandidaat ära Sulle kui ettevõtte esindajale, mitte vastupidi.

  • Sa pead lähenema väga loovalt, et soovitud isiku kontaktandmed kätte saada – e-posti aadress ja telefoninumber pole sageli avalikud ning läbi tuleb tuhnida kogu internet, helistada tuleb inimestele, kes kandidaati tunda võivad ning välja tuleb mõelda usutavaid ja professionaalseid lugusid, et soovitud isikuni jõuda.

  • Pead olema veenev, et kandidaat soostuks üldse Sinu või värbamisjuhiga kohtuma.

  • Pead olema kaval – kui Sulle vajalik isik on näiteks konkurendi võtmetöötaja , pead telefonile vastava sekretäri või kolleegide jaoks välja mõtlema usutava loo või mõnikord lausa valetama. Kui sa pole selleks valmis, siis ära seda tööd parem tegema hakka.

  • Pead olema kiire, sest sageli on ka teised peakütid samast kandidaadist huvitatud. Sina pead temani jõudma esimesena.

Allikas: HUMAN RESOURCES FAQ

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Valdkonna töökuulutused