Millised oskused on tagataskus edukal talendikütil?

Talendiküttimine
Millised oskused peavad tagataskus olema edukal talendikütil?

Töötajate ülemeelitamine ehk talendiküttimine (inglise keeles head hunting) on personalitöös juba vana praktika, ent sugugi kõik inimesed ei sobi sellele tööle ega saa sellega hakkama. Millised on oskused, mida on vaja tõelise tipu edukaks üleostmiseks?

  • Pead olema enesekindel ega tohi äraütlemisi isiklikult võtta. Ülemeelitamise puhul ütleb kandidaat ära Sulle kui ettevõtte esindajale, mitte vastupidi.

  • Sa pead lähenema väga loovalt, et soovitud isiku kontaktandmed kätte saada – e-posti aadress ja telefoninumber pole sageli avalikud ning läbi tuleb tuhnida kogu internet, helistada tuleb inimestele, kes kandidaati tunda võivad ning välja tuleb mõelda usutavaid ja professionaalseid lugusid, et soovitud isikuni jõuda.

  • Pead olema veenev, et kandidaat soostuks üldse Sinu või värbamisjuhiga kohtuma.

  • Pead olema kaval – kui Sulle vajalik isik on näiteks konkurendi võtmetöötaja , pead telefonile vastava sekretäri või kolleegide jaoks välja mõtlema usutava loo või mõnikord lausa valetama. Kui sa pole selleks valmis, siis ära seda tööd parem tegema hakka.

  • Pead olema kiire, sest sageli on ka teised peakütid samast kandidaadist huvitatud. Sina pead temani jõudma esimesena.

Allikas: HUMAN RESOURCES FAQ

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Valdkonna töökuulutused