Millised oskused on tagataskus edukal talendikütil?

Talendiküttimine
Millised oskused peavad tagataskus olema edukal talendikütil?

Töötajate ülemeelitamine ehk talendiküttimine (inglise keeles head hunting) on personalitöös juba vana praktika, ent sugugi kõik inimesed ei sobi sellele tööle ega saa sellega hakkama. Millised on oskused, mida on vaja tõelise tipu edukaks üleostmiseks?

  • Pead olema enesekindel ega tohi äraütlemisi isiklikult võtta. Ülemeelitamise puhul ütleb kandidaat ära Sulle kui ettevõtte esindajale, mitte vastupidi.

  • Sa pead lähenema väga loovalt, et soovitud isiku kontaktandmed kätte saada – e-posti aadress ja telefoninumber pole sageli avalikud ning läbi tuleb tuhnida kogu internet, helistada tuleb inimestele, kes kandidaati tunda võivad ning välja tuleb mõelda usutavaid ja professionaalseid lugusid, et soovitud isikuni jõuda.

  • Pead olema veenev, et kandidaat soostuks üldse Sinu või värbamisjuhiga kohtuma.

  • Pead olema kaval – kui Sulle vajalik isik on näiteks konkurendi võtmetöötaja , pead telefonile vastava sekretäri või kolleegide jaoks välja mõtlema usutava loo või mõnikord lausa valetama. Kui sa pole selleks valmis, siis ära seda tööd parem tegema hakka.

  • Pead olema kiire, sest sageli on ka teised peakütid samast kandidaadist huvitatud. Sina pead temani jõudma esimesena.

Allikas: HUMAN RESOURCES FAQ

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Valdkonna töökuulutused

MAXIMA otsib PERSONALIDIREKTORIT

Fontes PMP OÜ

23. juuli 2018