Viis viga, mida praktikal olles vältida

prax

Praktika annab noorele esmase töökogemuse ja on hea võimalus end potentsiaalse tööandja ees parimast küljest näidata. Eesti Tööandjate Keskliit juhib seoses parimaid praktikante tunnustava „Praktik Cum Laude” konkursiga tähelepanu viiele levinud veale, mida noored praktikal olles vältima peaksid.

Lähed mütsiga lööma. Nii praktikaintervjuule kui ka esimesele praktikapäevale minnes on oluline ära teha põhjalik kodutöö. Tee lähemalt tutvust oma praktikaettevõtte tegevusvaldkonnaga, vaata üle tähtsamad kliendid ja ajalugu. Tutvu ettevõtte viimaste sündmuste ja saavutustega, kuna see aitab tiimi kiiremini sisse elada ning sel moel demonstreerid ka oma huvi ja pühendumust. Hea ettevalmistus aitab noorel end praktikaettevõttes ka enesekindlamalt tunda.

Hoolimatu suhtumine tähtaegadesse. Praktikantidel on tihti korraga käsil mitu ülesannet, seega on organiseeritus tähtis omadus. Õpi oma aega planeerima ja kui sa näed ette, et ei jõua ülesandega tähtajaks valmis, anna sellest kohe teada. Pea meeles, et sinule usaldatud kohustustesse tuleb suhtuda vastutustundlikult, kuna sinu panusega arvestatakse.

Küsimuste mitteesitamine. Ära karda küsida küsimusi ja juhendamist, kartes näida rumal, ja astu oma mugavustsoonist välja. See näitab, et oled valmis õppima ja sul on siiras huvi nii enda kui ka oma kolleegide tööülesannete ja ettevõtte vastu. Küsimuste esitamata jätmine võib jätta sinust ükskõikse mulje ja kahandada kolleegide valmisolekut sinu arengusse panustada.

Liigne familiaarsus. Praktikal viibimine on soodne võimalus luua edasiseks häid koostöösidemeid, mistõttu tasub võtta aega oma kolleegidega tutvumiseks. Ära aga unusta, et isegi kui su töökaaslased ja teised praktikandid suhtuvad sinusse kui sõpra, siis mõtle läbi, kuidas käitud ja millist infot jagad. Säilita professionaalne meel.

Väljakutsete pelgamine. Praktikal avaneb sul kindlasti võimalus teha ülesandeid, millega pole varem kokku puutunud. Kui rahuldud üksnes turvaliste ja juba tuttavate tegevustega, pidurdad oma arengut. Ära mine lihtsa vastupanu teed, vaid innusta oma ülemust ja kaastöötajaid andma sulle vastutusrikkaid ülesandeid. Just nii õpid kõige rohkem, rikastad oma kogemustepagasit ja mõjud tulevasele tööandjale atraktiivsemana.

„Praktik Cum Laude” kampaaniat toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Nõuandeid jagas Eesti Tööandjate Keskliidu haridusnõunik Anneli Entson

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Tallinna Õpetajate Maja – väärikas peo ja koolituskoht vanalinna südames

Tallinna Õpetajate Maja on raekoja platsi ääres asuv kolmest majast koosnev kompleks, kus on võimalik korraldada pidusid, konverentse, koolitusi, vastuvõtte, kontserte ja palju muud.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Valdkonna töökuulutused

FRUIT XPRESS otsib PERSONALIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

25. september 2018