Viis viga, mida praktikal olles vältida

prax

Praktika annab noorele esmase töökogemuse ja on hea võimalus end potentsiaalse tööandja ees parimast küljest näidata. Eesti Tööandjate Keskliit juhib seoses parimaid praktikante tunnustava „Praktik Cum Laude” konkursiga tähelepanu viiele levinud veale, mida noored praktikal olles vältima peaksid.

Lähed mütsiga lööma. Nii praktikaintervjuule kui ka esimesele praktikapäevale minnes on oluline ära teha põhjalik kodutöö. Tee lähemalt tutvust oma praktikaettevõtte tegevusvaldkonnaga, vaata üle tähtsamad kliendid ja ajalugu. Tutvu ettevõtte viimaste sündmuste ja saavutustega, kuna see aitab tiimi kiiremini sisse elada ning sel moel demonstreerid ka oma huvi ja pühendumust. Hea ettevalmistus aitab noorel end praktikaettevõttes ka enesekindlamalt tunda.

Hoolimatu suhtumine tähtaegadesse. Praktikantidel on tihti korraga käsil mitu ülesannet, seega on organiseeritus tähtis omadus. Õpi oma aega planeerima ja kui sa näed ette, et ei jõua ülesandega tähtajaks valmis, anna sellest kohe teada. Pea meeles, et sinule usaldatud kohustustesse tuleb suhtuda vastutustundlikult, kuna sinu panusega arvestatakse.

Küsimuste mitteesitamine. Ära karda küsida küsimusi ja juhendamist, kartes näida rumal, ja astu oma mugavustsoonist välja. See näitab, et oled valmis õppima ja sul on siiras huvi nii enda kui ka oma kolleegide tööülesannete ja ettevõtte vastu. Küsimuste esitamata jätmine võib jätta sinust ükskõikse mulje ja kahandada kolleegide valmisolekut sinu arengusse panustada.

Liigne familiaarsus. Praktikal viibimine on soodne võimalus luua edasiseks häid koostöösidemeid, mistõttu tasub võtta aega oma kolleegidega tutvumiseks. Ära aga unusta, et isegi kui su töökaaslased ja teised praktikandid suhtuvad sinusse kui sõpra, siis mõtle läbi, kuidas käitud ja millist infot jagad. Säilita professionaalne meel.

Väljakutsete pelgamine. Praktikal avaneb sul kindlasti võimalus teha ülesandeid, millega pole varem kokku puutunud. Kui rahuldud üksnes turvaliste ja juba tuttavate tegevustega, pidurdad oma arengut. Ära mine lihtsa vastupanu teed, vaid innusta oma ülemust ja kaastöötajaid andma sulle vastutusrikkaid ülesandeid. Just nii õpid kõige rohkem, rikastad oma kogemustepagasit ja mõjud tulevasele tööandjale atraktiivsemana.

„Praktik Cum Laude” kampaaniat toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Nõuandeid jagas Eesti Tööandjate Keskliidu haridusnõunik Anneli Entson

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Valdkonna töökuulutused