71,2% eestlastest lööks kaasa idufirmas

henry
Henry Auväärt, CV Keskus

CV Keskuse värske küsitlus näitab, et ligi kolmveerand eestimaalastest läheks tööle idufirmasse, ka kehva palgaga.

„Seoses hiljutise küsitlusega, mis näitas, et tervelt 52% Eesti noortest sooviks saada miljonäriks, otsustasime uurida, missugune peaks olema töö, mis neid rikkaks teeb,” lausus CV Keskuse Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt. „Seepärast esitasime töövõtjatele ühe lihtsa küsimuse: kas oleksid valmis töötama startup’is, kus palk oleks väike, kuid teenimisvõimalus suur, kui äri peaks õnnestuma?”

 

Henry Auväärti sõnul leidis tervelt 71,2 protsenti 2807-st küsimusele vastanust, et lööks hea meelega idufirmas kaasa, ka madala palga eest. „Sedavõrd suur osakaal näitab, et startup’i buum on täies hoos ning noored ei soovigi enam „tavalist” tööd teha,” ütles Henry Auväärt. „Tööturul on märgata, et hulk ameteid on noorte arvates ületanud oma „parim enne tähtaja” ning noori töövõtjaid on üha raskem meelitada nii tööstus- ja tootmissektorisse kui ka toitlustusse kokkadeks. Kiirelt leviv idufirmakultuur on kasvatanud lõhe tegeliku tööjõuvajaduse ning noorte ootuste vahel, mis muudab üha raskemaks töötajate leidmise paljudele varem levinud ametitele.”

„Seepärast seisavad paljud tööandjad, sh tööstusettevõtted väga suure probleemi ees – protsesside automatiseerimiseks vajalikud investeeringud on liialt kulukad, kuid uued põlvkonnad seda tööd enam vanaviisi tegema valmis ei ole. Kes siis töö ära teeb?” küsis Henry Auväärt, kelle sõnul on meil leviv idufirmasid ülistav suhtumine veidi eksitav. „Olen nõus ingelinvestor Raivo Heinaga, kes ütles, et kahjuks arvavad tänapäeva noored liigagi tihti, et sõrmenipsust ja üleöö see edukus tulebki – istu lihtsalt 48 tunniks garaaži ning oledki äpiga miljonäriks saanud! Kahjuks on taoline mõtteviis loonud olukorra, kus ühelt poolt on tööandjatel pidev tööjõuvajadus, kuid samal ajal on tööturul suur hulk töötuid noori, kes otsivad tööd, mida kellelgi neile pakkuda ei ole.”

Allikas: CV Keskus

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Kuninglik Saku mõis – pealinnast vaid 11 km kaugusel

Tallinnast vaid 11 km kaugusel rohelusse mattunud Saku mõis sobib suurepäraselt nii koosolekute, seminaride, konverentside kui firmapidude korraldamiseks. Väärika ajalooga Saku mõisa peahoone pärineb 1820. aastast ning on oma rikkaliku-luksusliku dekoori ja laemaalingutega üks Eesti kaunimaid.

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Valdkonna töökuulutused

Plasto otsib PERSONALIJUHTI

M-Partner HR OÜ

29. aprill 2018