Registreeritud töötus ja kindlustushüvitised juunis 2016

tootukassa

Juunis registreeritud töötute arv vähenes. Kuu lõpus oli töötuna arvel 27 209 inimest ehk 4,3% 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust.

Kõrgeim oli juunis registreeritud töötuse määr jätkuvalt Ida-Virumaal (10,6%) ja Valgamaal (7,9%) ning madalaim Tartumaal (3,0%) ja Harjumaal (3,1%). Registreeritud töötus näitas juunis vähenemise suunda kõigis maakondades ning võrreldes maikuuga langes töötuse määr kõige rohkem Ida-Virumaal, Valgamaal  ja Hiiumaal (poole protsendipunkti võrra).

Kõige suurema osa eelnevalt töötanud registreeritud töötutest moodustasid juuni lõpus oskustöötajad ja käsitöölised (18%), lihttöölised (18%) ning teenindus- ja müügitöötajad (17%).

Juunikuu jooksul lisandus töötukassale vahendamiseks maikuuga võrreldes vähem uusi tööpakkumisi. Samas kuu jooksul lisanduvate uute tööpakkumiste arv oli jätkuvalt suurem aastatagusest arvust.Kuu jooksul lisandus 4364 uut tööpakkumist, millest 59% sisestati töötukassa iseteenindusportaali kaudu. Kuu jooksul vahendatavate töökohtade koguarv oli 10 133. Kõige suurem osakaal vahendatavatest töökohtadest oli teenindus- ja müügitöötajatele (23%). Järgnesid oskustöötajatele ja käsitöölistele (20%) ning lihttöölistele (20%) pakutavad töökohad.

Juunikuus sai töötukassa abiga tööle või alustas ettevõtlusega 3175 inimest. Tööalasel koolitusel osales juunis 2721 ja tööotsingu koolitusel (tööotsingu töötoas) 1051 inimest. Tööpraktikal osales 972, tööharjutusel 525 ning tööklubis 485 inimest. Karjäärinõustamise teenust osutati 1 438 korral. Töötavatele ja mitteaktiivsetele inimestele mõeldud karjäärinõustamisel osaleti juunis 682 korral. Ettevõtluse alustamise toetuse abil sai ettevõtte luua 60 inimest, kelle äriplaanide kohaselt luuakse 71 uut töökohta. Palgatoetusega oli juunis töötamas 1154 inimest. Lisaks osales veel 3690 inimest erinevates teistes aktiivsetes meetmetes, sealhulgas aasta algul rakendunud uutes teenustes vähenenud töövõimega inimestele osales tööalasel rehabilitatsioonil 313 inimest, kogemusnõustamisel 4 inimest, kaitstud töö teenust osutati 57 inimesele ning töölesõidutoetust sai 24 inimest. Vähenenud töövõimega inimesed osalesid ka teistel tööturuteenustel – kokku otsis juunis töötukassa toel tööd 4823 vähenenud töövõimega inimest ning teenusel osalemist alustas 619 inimest.

Töötukassa maksis juunis töötuskindlustushüvitist 11 427 inimesele ehk 36% kuu jooksul arvel olnud töötutest. Keskmine täiskalendrikuu eest makstud hüvitis oli 422 eurot ja hüvitisteks maksti kokku ligikaudu 4,2 miljonit eurot. Ligikaudu 137 euro suurust töötutoetust sai juunis 6977 inimest ehk 22% kuu jooksul arvel olnud töötutest.

Kindlustushüvitist koondamise korral määras töötukassa juunis 713 inimesele. Keskmine juunis määratud hüvitis oli 1704 eurot ja hüvitisteks maksti kokku üle 1 miljoni euro.

Tööandja maksejõuetuse hüvitise määras töötukassa juunis 156 inimesele. Keskmine määratud hüvitis oli 2127 eurot ja hüvitisteks maksti juunis üle 440 tuhande euro.

* Registreeritud töötuse statistika tugineb administratiivandmetele ehk kajastab nende töötute arvu, kes on ennast töötukassas töötuks registreerinud. Üldise töötuse, hõive ja mitteaktiivsuse kohta Eestis teeb statistikat statistikaamet, kes korraldab selleks kvartaalset tööjõu-uuringut.

Allikas: Eesti Töötukassa

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Tallinna Õpetajate Maja – väärikas peo ja koolituskoht vanalinna südames

Tallinna Õpetajate Maja on raekoja platsi ääres asuv kolmest majast koosnev kompleks, kus on võimalik korraldada pidusid, konverentse, koolitusi, vastuvõtte, kontserte ja palju muud.

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Valdkonna töökuulutused

LENNUTA MEID ORBIIDILE. Otsime TURUNDUSSPETSIALISTI

Porto Franco OÜ

25. juuni 2018