Kuidas tähistab 1. septembrit tööandja?

esimene
Nii mõneski ettevõttes saab 1. septembril vaba päeva ka vanavanem.

Kooliaasta alguse puhul tegi Personalijuhtimise Ühing PARE kiire küsitluse, küsides organisatsioonidelt, millised on nende tavad esimest koolipäeva puhul.

Kõigepealt tahtsime teada, kas organisatsioonid võimaldavad lapsevanemal esimese koolipäeva ärevust ja rõõmu koos lapsega kooliteel tunnetada või peavad siiski töökohustusi täitma. 99% vastanutest ütles, et lapsevanem, mõnel juhul ka vanavanem, saab vaba päeva. 53% vastanutest ütles, et mingit eraldi puudumise arvestust ei peeta, antakse vaba päev, kuid tööaja arvestusse läheb see kirja tavalise tööpäevana. 36% vastanutest arvestab vaba päeva eest keskmist töötasu ja 10% vastanute praktikas tähendab esimene koolipäev lapsevanema võimalust võtta tasustamata vaba päev.

Kui firmapoliitika vaba päeva andmist ette ei näe, on tööandjad siiski leidnud võimaluse töötajale vastu tulla, võimaldades vormistada nt ühepäevase puhkuse. Vaba päev antakse üldjuhul lapsevanematele, kelle laps esimest korda õpilasena kooliuksest siseneb (61%), teisel kohal on praktika, kus vaba päeva saavad esimese nelja kooliaasta koolijuntside vanemad, ning on ka piisavalt neid organisatsioone, kus vaba päev antakse esimese kolme kooliaasta korral. On praktikaid, kus töötajale võimaldatakse tasuta vaba päev, olenemata lapse või lapselapse vanusest.

Kas kooliaasta alguse puhul on organisatsioonides tavaks maksta lapsevanematele toetust või teha kingitus? Vastanute seast 96% seda teeb, neist umbes pool maksab toetust ja teised teevad kingituse. Enim toetatakse 1. klassi minevate laste vanemaid. Toetuse või kingituste summad on väga erinevad alates 10 eurost kuni 100 euroni lapse kohta. Kingitustest oli enam mainitud koolitarbeid, koolikotte ja raamatupoe kinkekaarte. Samas on vahva, et on ka erilisi kingitusi, neid mille emotsionaalne väärtus kestab pikki aastaid. Nii on näiteks ühes organisatsioonis esimest korda kooliminejale kingituseks nimeline käekell.

Edukat alanud kooliaastat kõigile ja toredat tarkuse päeva!

Osale arutelus

  • Ene Olle, Eesti Personalijuhtimise Ühingu PARE tegevjuht

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Valdkonna töökuulutused