Selgusid Eesti parimad tööandjad!

olle-vannas
Ene Olle ja Kersti Vannas kuulutamas välja Eesti atraktiivsemaid tööandjaid

Eilsele tööandja brändingu agentuuri Instar uuringu tulemuste esitlusele Meritoni hotellis oli registreerunud veidi üle 120 Eesti personalivaldkonna inimese. Peale uuringutulemuste avalikustamist kuulati, kuidas noored noori värbavad AIESEC’i näitel, kuulutati välja Eesti parimad tööandjad ning peeti lühidiskussioon Tallinna Lennujaama, Skype’i, LHV Panga ja Transferwise’i esindajatega, kes rääkisid, mida erilist nad on teinud, et olla atraktiivsed tööandjad.

Tööandja brändingu agentuur Instari viis käesoleva aasta maikuus läbi üle-eestilise tudengite tööandja maine uuringu, millega selgitati välja atraktiivseimad tööandjad neljas kategoorias: Eesti atraktiivseim tööandja ning atraktiivsed tööandjad majanduse, IT- ja tehnikatudengite sihtrühmades. Uuringutulemustest selgus, et kõige rohkem tahaksid üliõpilased töötada Skype’is (62%), Microsoftis (59%) ja Transferwise’is (52%).

Samuti nähtus tulemustest, et tudengid soovivad keskmiselt saada netotöötasuna 1223 eurot kuus. Mittetöötavate tudengite puhul on keskmine palgaootus 1063 eurot kuus ja töötavate tudengite palgaootus 1324 eurot kuus. Viis aastat tagasi oli tudengite keskmine palgaootus 911 eurot.

 

Skype ja Merle Liisu Lindma, HRM Skype Estonia & Luxembourg
Skype ja Merle Liisu Lindma, HRM Skype Estonia & Luxembourg

„Töökoha valikul on tudengitele kõige olulisem, et töö oleks huvitav ja arendav, ettevõtte juhid oleks kompetentsed ning ettevõte kohtleks kõiki töötajaid ausalt ja võrdselt,” tõdes Instar EBC konsultant Kersti Vannas.

Tudengitest 51 protsenti tahaks töötada erasektoris, 30 protsenti avalikus sektoris ja 16 protsenti soovib olla ise enda tööandjaks. Kolmandas sektoris tahaks töötada 3% vastanutest.

Microsoft ja Claudia Petre, HR Manager Baltics, Ukraine, Georgia and Moldova
Microsoft ja Claudia Petre, HR Manager Baltics, Ukraine, Georgia and Moldova

62% vastanud tudengitest töötas õpingute ajal ja 73% olid teinud mitte erialast tööd. Erialasel praktikal on viibinud 52% ning erialast tööd on teinud 48%. Vabatahtliku tööd on teinud 35%. Uuringus osalenud töötavad tudengid teenivad praegu keskmiselt 753 eurot kuus.

Tudengite tööandja maine uuringus osales 2000 üliõpilast majanduse, infotehnoloogia, ehituse, humanitaar, inseneri, logistika ja teistelt bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppe erialadelt 15 Eesti kõrgkoolist.

Transferwise ja Kerli Allik, arveldustiimi Aasia valdkonnajuht
Transferwise ja Kerli Allik, arveldustiimi Aasia valdkonnajuht

Uuringut korraldatakse alates 2010. aastast.

Allikas: Instar

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Valdkonna töökuulutused

Plasto otsib PERSONALIJUHTI

M-Partner HR OÜ

29. aprill 2018

Transcom is looking for a SAP HR MANAGER

Transcom Eesti OÜ

06. mai 2018