ABB avas Tallinnas regionaalse äriteeninduskeskuse

abb
ABB uue, Tallinnas asuva äriteeninduskeskuse avavad (vasakult) ettevõtte Balti...

11. oktoobril 2016 avas ABB Tallinnas uue regionaalse äriteeninduskeskuse, mis hakkab pakkuma professionaalset ja kvaliteetset tuge ABB finants-, personali- ja tarneahelavaldkonna tegevustele. Kui uus keskus hakkab järgmiste aastate jooksul täies mahus toimima, saab seal tööd üle 400 inimese.

ABB Tallinna regionaalne äriteeninduskeskus on üks kuuest keskusest, mida ABB on üle maailma rajanud või rajamas, et muuta ettevõtte töö tõhusamaks ja tulusamaks, koondades ning standardiseerides tugiteenuseid, mida varem osutati 68 riigis eraldi. ABB peamine argument ühe keskuse Eestisse asutamiseks oli võimalus kasutada ära kohalikke andekaid inimesi, stabiilset taristut ja soodsat ärikeskkonda.

„Tallinn on nüüd järjekordne tähtis lüli ABB üleilmses võrgustikus, kus pakutakse teenuseid koostöös asjaomaste riikidega,” sõnas ABB Global Business Services (GBS) üksuse rakendusjuht Hannu Kasi. „Meie Eesti kolleegid pakuvad kõrgetasemelist asjatundlikku tuge, võimaldades läbivaid protsesse standardida, harmoneerida ja automatiseerida. GBS-i võrgustik võimaldab meil vähendatud kulutuste juures parandada teenuste kvaliteeti ja suurendada klientide rahuolu.”

Eesti keskus asub Ülemiste City linnakus, uues moodsas 21. sajandi sisekujundusega hoones, mis on suurepärane koht nii töötamiseks kui ka ABB uue kaubamärgi tunnuslause „Let’s write the future. Together” järgi elamiseks. „Uus keskus on meie tugev toetusavaldus Eesti senisele heale teenindusele. See näitab ABB toetust Eesti majandusele ja usku siinsete spetsialistide võimekusse,” kommenteeris ABB Balti riikide juht Bo Henriksson.

„ABB on olnud ettevõttena Eesti oluline partner juba ligi 25 aastat, ta võttis riski investeerida siia kohe pärast meie riigi taasiseseisvumist ja on jätkanud investeerimist kõigi nende aastate jooksul, et püsida konkurentsis,” märkis majandus- ja taristuminister Kristen Michal. „Investeeringud on tehtud just tootlikkuse tõstmiseks, mille kasvule on ruumi kõikides sektorites. Tunnustan ABB-d investeeringu eest äriteeninduskeskusesse, mis pakub tööd 400 kõrge kvalifikatsiooniga spetsialistile. Mida komplekssemaid teenuseid me suudame pakkuda, seda parem meie ettevõtlusele ja majandusele tervikuna,” lisas minister.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) on teedrajav tehnoloogialiider elektrifitseerimisseadmete, robootika ja ajamite, tööstusautomaatika ja elektrivõrkude alal, mis pakub teenuseid tehnovõrkude, tööstuse ning transpordi ja taristu valdkonnas. ABB on tööstusliku digiteerimise tulevikku kujundanud enam kui 40 aastat ja on ka praegu juhtival positsioonil tööstuslike digitaallahenduste pakkujana. Enam kui 130-aastase ajalooga ABB tegutseb rohkem kui sajas riigis ja annab tööd ligi 135 000 inimesele.

Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast, ettevõtte tegevus jaotub kahte valdkonda: tootmine (generaatorid, ajamid, taastuvenergiaseadmed, elektrikilbid, komplektalajaamad) ja müük (ülekandevõrkude ja jaotusalajaamade projektid, kesk- ja madalpingeseadmed, automaatikaprojektid, robotid, korrashoiuteenused). ABB on pälvinud viis korda (2007, 2008, 2009, 2011, 2014) Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse välja antava aasta välisinvestori auhinna ja korra (2008) Eesti parimale ettevõttele määratava ettevõtluse auhinna. Tänavu kevadel pälvis ABB ka parima praktikakoha tiitli.

Allikas: ABB

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Valdkonna töökuulutused