Nüüd sa näed mind ehk mustkunst GoWorkaBiti moodi

keikarlson
Kei Karlson, GoWorkaBiti kaasasutaja ja müügijuht

Kas mäletate oma viimast poeskäiku? Mida te enda ümber nägite, keda märkasite ja mida mõtlesite? Mina enda oma mäletan: see oli ühes Tartu Konsumis, kuhu ma üldiselt ei satu, sest see ei jää mulle tee peale. Ma kõndisin sellest kiiresti läbi nagu ikka, ladusin korvi täis, kuulasin terve aja Spotifyst muusikat, vahetasin lastega WhatsAppis paar sõnumit ja võtsin ainult korraks klapid peast, et kassas viisakas olla ja kuulata, mida minult küsitakse.

Ma hakkasin selle peale mõtlema pärast seda, kui tähistasime GoWorkaBitis rahvusvahelist tööampsu päeva oma tiimiga eri ettevõtetes tööampse tehes.

Meie arendaja Siim, kes oli Prismas kala pakkimas ja teenindussaalis abiks, ütles, et ta ei ole kunagi märganud, et Prismas töötab nii palju inimesi teenindussaalis. Paigutavad kaupa, koristavad, abistavad klientidel asju kiiremini üles leida jne. Kümned inimesed, keda ta märkas alles siis, kui oli ise üks neist. Alates eilsest ta märkab neid.

GoWorkaBiti tehnoloogiajuht Ethel oli tööampsul Omnivas. Tema jaoks tegid selle kogemuse kõige vahvamaks inimesed, kes seal töötasid, ja muidugi ka teadmine, mis tema kirjade ja pakkidega enne juhtub, kui need temani jõuavad. Etheli sõnul ei olnud ta kordagi mõelnud pakki saades, kes on need inimesed, kes peavad välja mõtlema, kuidas nt tema erisuurusega pakk tema koduaadressile toimetada. Kes sellele sildid kleebib ja kes selle õigesse kohta toimetab? Nüüd ta teab, kes need on.

Ma tegelikult olen ju märganud (näinud) kunagi kõiki teenindajaid ja inimesi, kes poes töötavad. See oli paar aastat tagasi, kui ma ise Comarketis tööampsu tegin. Pärast seda nägin neid inimesi mitu kuud hoopis teise pilguga, kuid siis kadus see võime kuhugi ära – ma tahaks isegi kirjutada supervõime, sest tundub, et selle erakordse oskuse annab teatud ajaks üks tööamps.

Eestis korraldatakse kampaaniat „Kiida teenindajat” – ma ausalt öeldes kahtlen, kas see töötab sama hästi, kui olla ise üks päev nende inimestega koos seda sama tööd tegemas. Pärast rahvusvahelist tööampsu päeva ja proovides kõik erinevaid teenindusega seotud töid, tahame meie igatahes kiita kõiki teenindajaid ja öelda, et nüüd me näeme teid. Te olete suurepärased!

Allikas: GoWorkaBit

Osale arutelus

  • Kei Karlson, GoWorkaBiti kaasasutaja ja müügijuht

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Valdkonna töökuulutused

LENNUTA MEID ORBIIDILE. Otsime TURUNDUSSPETSIALISTI

Porto Franco OÜ

25. juuni 2018