Tööinspektsioon andis välja kolm töökeskkonda paremaks muutvate praktikate auhinda

praktika
Selle aasta võitjad on (fotol vasakult paremale) Swedbank Saint Gobain Glass...

Tööinspektsioon tunnustas kolme ettevõtet, kes osalesid parimate töökeskkonna edendamise praktikate konkursil. Selle aasta võitjad on (fotol vasakult paremale) Swedbank Saint Gobain Glass Estonia, Elisa Eesti.

Tööinspektsioon tähistas töötervishoiupäeva 25. oktoobril juba 18. korda. Töötervishoiupäevale pühendatud seminaril arutleti, mis roll on töötajate tervisekontrollil ning kuidas muuta seda kohustusest vajaduseks. Samuti räägiti seminaril võimalustest ennetada töökeskkonnast tingitud luu- ja lihaskonna vaevusi ning töövõime säilitamisest. Seminaril auhinnati 2016. aasta töökeskkonna ohutumaks ja tervisesõbralikumaks muutmise kolme parima praktikat. Selle aasta parimad olid Saint Gobain Glass Estonia, Elisa Eesti ja Swedbank.

Saint-Gobain Glass Estonia võttis kasutusele bluespot’i ehk tõstukile paigaldatud sinise valgusti. See aitab lähenevat sõidukit varem märgata ning jätab jalakäijale või teistele liiklejatele aega reageerida, et kokkupõrget vältida. Kvaliteedi, keskkonna, töötervishoiu ja ohutuse juhi Siim Ansbergi sõnul on ettevõtte tootmise eripärast tulenevalt üks suuremaid ohuallikaid tõstukitega seonduv. „Minevikust on võtta päris mitu napilt pääsemist ja ohuolukorda, kahjuks ka vigastustega lõppenud õnnetusi, kus osalisteks olnud tõstuk ja jalakäija. Paraku jääb kannatajaks just jalakäija, kes tihti ka raskelt viga saab,” ütles ta. Ansberg lisas, et bluespot on olulisel määral tõstnud töötajate teadlikkust tõstukitega seotud ohtudest ning nii jalakäija kui tõstukijuht pööravad teineteisele märkimisväärselt suuremat tähelepanu.

Elisa Eesti keskendus kõnekeskuste töötajatele, kellel pole oma kindlat töölauda. Erinevate töölaudade sobivaks reguleerimine oli keeruline ning töötajatel polnud mugav end sobival hetkel sirutada või tööasendit muuta. Suureks probleemiks oli ka häiriv taustamüra. Elisa Eesti AS-i personalijuhi Kaija Teemäe sõnul kaardistati koos töötajatega kõige kriitilisemad probleemid ja võeti eesmärgiks kujundada Elisa kõnekeskus ümber kaasaegseks, ergonoomiliseks ja funktsionaalseks töökeskkonnaks. „Täna saavad töötajad sättida asendit endale sobivaks. See aitab neil rohkem keskenduda tööle ja olla rõõmsamas tujus. Hea tujuga teenindaja suudab kindlasti pakkuda klientidele paremat teenindust,” ütles Teemägi.

Swedbanki parim praktika on suunatud kõikidele istuva töö tegijaile ja töökeskkonda loodi terviserada. Swedbanki töökeskkonnaspetsialist Liis Oja: „Lõviosa meie töötajatest teeb istuvat tööd arvuti taga. Ka arstide hinnangul on istumine uus suitsetamine, mistõttu tasub päeva jooksul paar korda toolilt tõusta, ja miks mitte siis ka 1,2 kilomeetri pikkune terviserada läbi kõndida,” ütles ta. Lisaks terviserajale planeeriti  „Endomondo” rakendusega Tallinna, Tartusse ja Pärnusse 1820 m pikkused jalutuskäigurajad, mis algavad otse Swedbanki kontori eest. Raja pikkus klapib Swedbanki asutamisaastaga ja tinglikult võiks neid radu nimetada Swedbanki miilideks. Oja lisas, et siseruumides asuv terviserada tuletab iga päev meelde sportimisvõimalusi ka pea 1000 kilomeetril asuvatel terviseradadel värskes õhus, mida  Swedbank juba kümme aastat toetab koos Eesti Energia ja Merkoga.

Tööinspektsioon on kogunud parimaid töökeskkonna parendamise praktikaid alates 2009. aastast. Selle ajaga on kogunenud andmebaasi ligi 280 head ideed, mida saavad eeskujuks võtta kõik töökeskkonna parandamisest huvitatud organisatsioonid. Parimate praktikatega saab tutvuda siin.

Allikas: Tööinspektsioon

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Tallinna Õpetajate Maja – väärikas peo ja koolituskoht vanalinna südames

Tallinna Õpetajate Maja on raekoja platsi ääres asuv kolmest majast koosnev kompleks, kus on võimalik korraldada pidusid, konverentse, koolitusi, vastuvõtte, kontserte ja palju muud.

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Valdkonna töökuulutused

Transcom is looking for a SAP HR MANAGER

Transcom Eesti OÜ

06. mai 2018

Plasto otsib PERSONALIJUHTI

M-Partner HR OÜ

29. aprill 2018