Ettevõtjate optimism töötajaid värvata kasvab ebakindlusest sõltumata

heigo kaldra
Manpower Eesti tegevjuht Heigo Kaldra

Äsja tehtud tööjõuturgu ja värbamise plaane kaardistav rahvusvaheline uuring tõdes, et kuigi maailmas kasvab nii poliitiline kui majanduslik ebakindlus, ei lase ettevõtjad end sellest mõjutada ning plaanivad 2017. aasta esimeses kvartalis töötajaid juurde värvata. Manpower Grupi rahvusvahelise uuringu raames küsitleti ligi 59 000 tööandjat 43 riigis ja vaid kolmes neist jäi kõlama pessimistlik noot.

Neljakümne riigi küsitletud ettevõtjad kinnitasid, et plaanivad 2017. aasta alguses töötajaid juurde palgata, vaid kahes riigis, Brasiilias ja Šveitsis, kinnitati, et töökohti jääb pigem vähemaks. Värbamisuuringu kohaselt asuvad lähituleviku suhtes kõige optimistlikumad riigid Aasias. Enim on soovi töötajaid juurde palgata Taiwanis (25% tööandjatest), Indias (24%) ja Jaapanis (23%), kuid neile järgnevad kaks Euroopa riiki – Ungari (17%) ja Sloveenia (17%).

„Eestis seda uuringut ei tehtud, aga meil on alati huvitav jälgida numbreid nendes riikides, mis tikuvad Eestist tööjõudu ära meelitama – Soomet, Rootsit ja Suurbritanniat,” rääkis Manpower Baltikumi juht Heigo Kaldra. „Siin tuleb tõdeda, et Soome ettevõtjad on majanduslikust madalseisust üle saamas ja taas on värbamise prognoos positiivne, täpsemalt 4%. Ilmselt kasvab see veelgi ja meie ettevõtjad peavad kõvasti pingutama, et vahepeal masu tõttu Soomest kodumaale tagasi tulnud töötajaid hoida,” tõdes Kaldra. „Rootsi ja Suurbritannia ettevõtjad on veelgi optimistlikumad, neis riikides tööd jagub, aga kui mõni Eesti töövõtja kiikab Vahemere maade poole, siis seal on praegu värbamise optimistlikkus väga madal, seda nii Itaalias, Prantsusmaal kui Hispaanias.”

Manpower Employment Outlook Survey on maailmas enim tsiteeritud kvartaalne värbamisuuring, mida on koostatud juba üle 50 aasta.

Allikas: Manpower

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Valdkonna töökuulutused