Parim praktikakoht 2017 on Põhja-Eesti Regionaalhaigla

praktikakoht
Fotol: Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar ning haridus- ja...

Eesti Tööandjate Keskliidu korraldatava konkursi „Parim praktikakoht 2017” võitis Põhja-Eesti Regionaalhaigla, kes pakub õppuritele läbimõeldud ja süsteemset praktikat ja panustab sellega töötajate järelkasvu koolitamisse. Auhinna andsid haiglas kohapeal üle haridus- ja teadusminister Mailis Reps ja Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla juht Agris Peedu tänas kõnes kõiki praktikajuhendajaid, kes on ära teinud suure töö ja panustavad iga päev uute õdede koolitamisse. „Tänan õendusdirektorit Aleksei Gaidajenkot, kõiki 568 praktikajuhendajat ja head koostööpartnerit Tallinna Tervishoiukeskkooli tehtud töö eest,” sõnas Peedu.

„Tiitli saamine on meie haiglale suur tunnustus ning eelkõige on see tunnustus meie 568 praktikajuhendajale,” märkis õendusdirektor Aleksei Gaidajenko, lisades: „Üliõpilastele on praktika kutseidentiteedi väljakujundamise aeg – see on aeg, mil saadakse kinnitus oma teoreetilistele teadmistele ja on võimalus õpitut rakendada. Seda kõike tehakse kogenud praktikajuhendajate valvsa pilgu all.”

Õendusdirektori sõnul moodustavad üliõpilane ja juhendaja sel perioodil ühtse tandemi, et pakkuda patsientidele parimat ravi. „Meil on suurhaiglana kohustus olla nii ravitegevuses kui ka koolitus-, teadus- ja arendusvaldkonnas eestvedaja, sealhulgas igati kaasa aidata õendusüliõpilaste koolitamisele ja valdkonna arendamisele. Seda kõike selleks, et patsientide heaks töötaksid lisaks tipparstidele ka professionaalsed õed.”

Konkursi hindamiskomisjon tõi Põhja-Eesti Regionaalhaigla juures esile läbimõeldud, süsteemse ja tervikliku praktikakogemuse pakkumist. Kõrgelt hinnati kooliga tehtavat koostööd ning panustamist juhendajate koolitamisse ja tunnustamisse. Põhja-Eesti Regionaalhaiglas on kõik juhendajad läbinud praktikajuhendajate baaskoolituse ja edasijõudnud ka jätkukoolituse. Juhendajad on Põhja-Eesti Regionaalhaiglas professionaalseks eeskujuks õppuritele. 

Hindamiskomisjon tõi esile ka personaalset lähenemist prakikale – üheskoos juhendaja ja õppuriga räägitakse läbi praktika eesmärgid, pannakse paika praktikagraafik, mis lähtub õpilase vajadusest, juba praktika jooksul jooksvalt tagasisidestatakse õppureid ning praktika lõppedes tagasisidestatakse ja antakse hinnang praktikale. Lisaks käivad haiglas praktikal Erasmus+ programmi raames ka välisüliõpilased. 

Tallinna Tervisehoiu Kõrgkooli rektor Ülle Ernits õnnitles Põhja-Eesti Regionaalhaiglat auhinna puhul ja tänas koostöö eest. „Põhja-Eesti Regionaalhaigla on suurepärane ja kõige suurem praktikabaas, kellega tehtud koostöö on olnud innovaatiline ja arendustegevust toetav,” sõnas Ernits.

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi sõnul on väga rõõmustav, et tööandjad peavad õppuritele praktikavõimaluste pakkumist tähtsaks: „Praktika on parimaks sillaks kooli ja võimaliku tööandja vahel. Eriti hea meel on selle üle, et taolist sildade rajamist väärtustatakse üha enam.”

Hindamiskomisjoni esimehe, Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsare puhul paistab Põhja-Eesti Regionaalhaigla puhul silma hea koostöö kooliga ja süsteemne lähenemine praktikakorraldusele. “Hindamiskomisjoni jaoks kerkis Põhja-Eesti Regionaalhaigla puhul esile õppeasutusega läbimõeldud koostöö. Haigla panustab aktiivselt praktika juhendajate koolitamisse ja seda tehakse üheskoos kooliga. Samuti väärib märkimist kogu praktikakorralduse süsteemi terviklikkus – tegevused on läbi mõeldud esimesest päevast praktika tagasisidestamiseni välja,” sõnas Tamsar.

Lisaks Põhja-Eesti Regionaalhaiglale tunnustati parima regionaalse praktikakohana Wendre AS-i ja parima väikeettevõttest praktikakohana sai pärjatud Naudingumaitse OÜ.

Parima regionaalse praktikakoha tiitliga pärjatud Wendre AS on oluline Pärnumaa tekstiilierialade õpilaste koolitaja. Koostöös õppeasutustega korraldatakse õpipoisiõpet, mis aitab tõsta nii ettevõtte sees töötajate kvalifikatsiooni kui koolitada uut tööjõudu maakonnas.

Parimaks väikeettevõtteks valitud Naudingumaitse OÜ pisike kollektiiv leiab põhitöö kõrvalt aega võtta praktikale tulevasi kokki. Nad on heaks koostööpartneriks Valgamaa Kutseõppekeskusele, kelle sõnul on praktika Naudingumaitse OÜ-s õpiväljundeid toetav, alati personaalne ja õpilasele huvitav.

Kolme kategooria võitjatel on õigus kasutada spetsiaalselt väljatöötatud märgist. Auhinnaks on igale ettevõttele klaasikunstnik Ivo Lille valmistatud skulptuur.

Parima praktikakoha märgis, mida tänavu võivad kasutada Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Wendre AS ja Naudingumaitse OÜ
Parima praktikakoha märgis, mida tänavu võivad kasutada Põhja-Eesti...

Konkursile laekus 60 avaldust. Ettevõtteid ja sihtasutusi said kandidaatidena üles seada nii ettevõtted ise kui kutseõppeasutused, rakenduskõrgkoolid ja kõrgkoolid.

Praktikakohtade pakkujaid hindas viieliikmeline komisjon, kuhu kuulusid Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar, endine haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Janar Holm, Eesti Personalijuhtimise Ühingu PARE tegevjuht Ene Olle, Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu tööstus- ja haridusvaldkonna juht Pille Meier ja Tallinna Teeninduskooli direktor Meeli Kaldma.

Konkursi korraldab Eesti Tööandjate Keskliit koostöös SA Innove ning haridus- ja teadusministeeriumiga. Konkurssi rahastavad Eesti Riik, Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti Tööandjate Keskliit.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Valdkonna töökuulutused