3 viga ajaplaneerimises, mida on lihtne vältida

kaijateemagi
Elisa Eesti personalijuht Kaija Teemägi

Personalijuhina puutun tihti kokku tüüpeksimustega, mida töötajad teevad ajaplaneerimisel ja seda just kontorist väljas töötades. Loomulikult võib ju töö väljaspool kontorit kõlada paljudele töötajatele kui unistuse täitumine, sest kellele meist ei meeldiks hoida liikluse arvelt kokku oma kõige väärtuslikumat ressurssi - aega. Selleks aga, et ajavõit jääks siiski võiduna kirja, tuleb nii kontorist eemal kui ka kontoris töötades kasutusele võtta mõningad käepärased ajaplaneerimise võtted.

  • Sul ei ole tööde nimekirja? Tee see endale!

Ülimalt lihtne on lubada endale 15-minutilisi pause, et YouTube’is videoid vaadata või oma Facebooki uudisvoogu kerida. Ka traditsioonilises kontoris teeme neid tegevusi, kuid kohapaindliku mõtteviisiga alles tutvust sobitades võib sellised pause tulla palju rohkem, olgu selleks siis näiteks pikem bussi-, rongisõit või kus iganes kaugtööd rakendada saab. Sellist kiusatust pauside järele aitab vältida tööde ja tegevuste nimekiri, millega tahad oma kodukontori päeva lõppedes valmis olla. Selline to-do-list aitab püsida eesmärkides.

  • Sul ei ole märgitud prioriteete? Sea need endale!

Mõnikord on raske seada oma tegevustele prioriteete, kuid sellise tegevuse eiramine võib tuua sulle rohkem kahju kui kasu. Kui kõik tundub olevat ühtaegu korraga ajakriitiline, siis minu soovitus on märkida eelnevalt mainitud to-do-list’i tegevused ajakriitilisuse järjestuses. Väga lihtne on seda teha nii, et kui sul on näiteks tööde nimekirjas 15 tegevust, siis järjesta need selle järgi, millal üht esitlema pead, millisest ülesandest sõltub kolleegi töö, mis kellaajaks mingi tegevus peab olema edastatud jne. Mida rohkem sa oma tegevusi tähtsuse järgi ritta seadma õpid, seda efektiivsemaks sa oma tööelu teed, sest aeg on täpselt planeeritud.

  • Ära unusta oma tööpäeva lõpetada!

Tööpäev ei kesta 24 tundi, vaid inimene vajab ka puhkust. Nii lihtne on heita enne magamaminekut veel korraks pilk e-kirjadele, kerge on hilistel õhtutundidel köögilaual sülearvuti lahti võtta ja lisada Excelisse mõni rida või alustatud ülevaatesse veel paragrahv juurde luua. Need on elulised näited, mida tänapäeva tööprotsessides kahjuks tihti ette tuleb. Selle vältimiseks on aga lihtne nipp: kehtesta endale üks kindel kellaaeg, milleni töötad, ja luba endale, et sellest üle ei lähe. Teisisõnu, ära unusta tööpäeva enda jaoks lõpetamast ja püsi tegevustega konkreetses ajaraamis.

Kokkuvõtteks, neid põhilisi eelkirjeldatud apse vältides saab muuta töökorralduse sujuvamaks ja efektiivsemaks. Kontorist väljaspool töötamine nõuab tugevat enesedistsipliini, läbimõeldud töökorraldust ja nutikat ajaplaneerimist, vaid nii saab kaugtöö olla tõhus ja tulemuslik.

Osale arutelus

  • Kaija Teemägi, Elisa personalijuht

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Valdkonna töökuulutused

Puidukoda otsib PERSONALIJUHTI

Puidukoda OÜ

01. märts 2018