6 märki, et peaksid tegema karjäärimuutuse

uturn

On üpris tavapärane, et inimene teeb vähemalt ühe karjäärimuutuse oma elu jooksul. Üks põhjus võib olla selles, et vahel ei tee me oma elukutse valikul informeeritud otsuseid. Näiteks ei ole me teinud eneseanalüüsi, et vaadata, millised on meie huvid, tööalased väärtused, personaalsus ja võimed, et leida endale sobiv amet. Samuti ei olda piisavalt hästi kursis sellega, mida töö endas sisaldab ja nõuab.

Aga ka muutused elus või majanduslikus olukorras võivad mõju avaldada sellele, kas saad ja tahad oma praeguses ametis jätkata või peaksid valima uue karjääri. Need on põhjused, mis näitavad, et karjäärimuutuse kaalumine oleks vajalik.

1. Sinu elu on muutunud

Kui valisid oma praeguse elukutse, olid ilmselt kahekümnendates eluaastates ja sinu elu oli teistsugune kui praegu. Mis tundus tollal põnev, näiteks tööreisid ja õhtused üritused, ei sobi enam sinu elustiiliga. Uue karjääri valikul peaksid hindama, kas see sobib sinu praeguste vajadustega.

2. Töövõimalused sinu ametis on vähenenud

Sinu eriala võis varem tunduda paljulubav, aga majanduse olukord, tehnoloogia ja tööturg on muutunud ning võib juhtuda, et töövõimalused on muutunud ahtaks. Kui tegemist on pöördumatu trendiga, siis tuleks leida amet, milles on rohkem valikut ka tulevikus.

3. Sa tunned, et oled töös läbipõlenud

Isegi töö, mida oled armastanud, võib su tühjaks pigistada. Pärast aastaid usinat tööd võid tunda märke läbipõlemisest. Enne kui midagi tormakalt muuta, peaksid mõtlema, kas piisab töökohavahetusest või vajad täiesti uut karjääri.

4. Sinu töös on liiga palju stressi

Mõni töö ongi stressitekitav. Enne kui otsustad mõne töö kasuks, vii ennast kurssi, kui stressirohkeks see võib kujuneda. Kui tunned, et stress on muutunud selliseks, et raske on hakkama saada, võib olla aeg seada oma vaimne ja füüsiline tervis esikohale.

5. Töö on muutunud igavaks

Veel üks oluline tegur, mille peale karjäärivalikul mõelda, on arenguvõimalused. Osa inimesi kaotab huvi, kui nad on töötanud ühel kohal juba pikemat aega või on saavutanud oma erialal lae. Kui su karjäär ei innusta sind enam, siis võibki olla aeg leida midagi uut, et oma motivatsiooni värskendada.

6. Sa soovid teenida rohkem raha

Kui võrdled erialasid, siis peaksid mõtlema ka töötasu peale. Kuigi kõrged sissetulekud ei taga töörahulolu, siis normaalse elukvaliteedi võiks töö pakkuda. Vahel muutuvad sinu soovid ja vajadused, aga vahel muutub ka keskmine palk erialal. Kui sul pole võimalik teenida piisavalt raha praeguses töös, siis tuleks leida eriala, kus on suuremad sissetuleku võimalused. Tuleb ainult meeles pidada, et mitte lasta kõrgema palga ihalusel üle kaaluda kõiki teisi töörahulolu tegureid. 

Allikas: Tööheaolu.ee

Osale arutelus

  • Tööheaolu.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Valdkonna töökuulutused

MAXIMA otsib PERSONALIDIREKTORIT

Fontes PMP OÜ

23. juuli 2018