6 omadust, mida juhendajad praktikandis otsivad

praktikant

Taas on käimas põnev praktikahooaeg ja paljud usinad õppurid nii kõrg- kui ka kutsekoolidest asuvad sel suvel praktikale, et saada lisaks teoreetilistele teadmisele ka kogemusi. Sellega seoses toome välja, millised on viis tähtsat iseloomuomadust, millele rõhuda praktikal olles.

1. Ettevõtlikkus

Praktikandina võid pakkuda oma initsiatiivil välja ideid ja neid täide viia. Pikka aega oma erialal töötanud inimesed ei tarvitse näha olukordi teisest küljest või sa oskad pakkuda välja midagi täiesti uut. Seega ei maksa oma mõttelendu ainult enda teada jätta või jääda ootama, et keegi teine need ideed teoks teeb.

2. Kohusetunne

Praktikandina oodatakse sinult samamoodi nagu teistelt töötajatelt, et peaksid kinni kellaaegadest, reeglitest ja tähtaegadest. See on tähtis aspekt tööelus, sest tänu sellele on võimalik näha, kuidas suhtud oma töösse ja kui palju jagub sul motivatsiooni, et oma erialal läbi lüüa. Ajaplaneerimine ja organiseeritus on edu võti!

3. Entusiasm

Kõiges kaasalööva ja tegutseva praktikandina paistad silma juba kaugelt. Särav silm, mis ei kustu ka apsakaid tehes, paneb tööandja tahtma sind kaasata ka teistesse projektidesse, mis alguses polnud sulle mõeldud, sest innukas ja püüdlik töötaja on iga tööandja unistus. Entusiasm ja pealehakkamine avab uksed tööturul.

4. Julgus

Praktika võib viia sind täiesti ootamatutesse olukordadesse, mis alguses tunduvad hirmutavad. Praktikandina ei tohiks karta uusi situatsioone, sest need õpetavad ja arendavad sind. Samuti, kus viga näed laita, seal tule ja aita. Kui näed kusagil mõnda puudust, anna sellest kindlasti teada, sest tähelepanekud ei ole kunagi liiast.

5. Ausus

Ausus peaks algama juba endast: ei maksa võtta enda peale üle jõu käivaid või liiga palju kohustusi. Kui mõni tegevus tundub uus, siis anna sellest juhendajale teada ja ta oskab pakkuda sulle lisatuge. Tekkinud viga või ebameeldivat olukorda ära tööandja eest peida, sest tema teab, kuidas lahendada probleeme.

6. Õpihimu

Praktikandina ei ole küsimus kunagi liiga palju, kui sa milleski kahtled, siis küsi juhendajalt julgesti selle kohta lisa. Ükski tööandja ei oota, et sa peaksid täiesti üksinda kõike kohe oskama. Varakult küsimine ja uudishimu aitab vigu ennetada. Pigem kontrolli oma teadmisi mitu korda, mitte ära täida ülesandeid uisapäisa ja looda õnnele. 

Need kuus omadust võivad tuua sind Eesti parima praktikandi konkursi kandidatuuri ja tõsta ehk isegi konkursi võitjaks, sest Eesti Tööandjate Keskliit korraldab tänavu suvel konkursi „Praktik Cum Laude” parimate praktikantide otsimiseks. Vaata lähemalt, kuidas kandideerida, siit. Konkurssi rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Allikas: Eesti Tööandjate Keskliit

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Valdkonna töökuulutused

Express Post otsib PERSONALIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

23. märts 2018

Manpower otsib HR-PARTNERIT

Manpower OÜ

25. märts 2018

Itella Estonia otsib TALENDIJUHTI

Itella Estonia OÜ

01. aprill 2018