Teeks värbamise põnevaks – mänguga?!

Põgenemistuba "Tööintervjuu” paneb kandidaadi tõeliselt proovile!
Põgenemistuba "Tööintervjuu” paneb kandidaadi tõeliselt proovile!

Palju kirjutatakse sellest, kuidas erinevad tehnoloogilised lahendused aitavad traditsioonilist värbamist lihtsamaks ja efektiivsemaks muuta. Kuidas aga teha töövestlused ja valiku tegemine nii enda ja kandidaatide jaoks põnevaks? Minu soovitus on: mänguga!

Soovitan valida mängud, kus on vaja sarnaseid oskusi, mida hilisemas pakutavas töös, ja kaasata mängu kindlasti see osa tiimist, kes uue töötajaga koos peaks hiljem tööd tegema. Meie GoWorkaBitis oleme mänginud Aliast videokõne teel, viimase värbamise viisin aga läbi Tallinna ühes ägedaimas põgenemistoas.

Kuidas mäng aitab värbajal teha valikut?

  1. Mäng näitab väga hästi tiimi dünaamikat ja seda, kes kandidaatidest paremini seltskonda sobitub.
  2. Hästi valitud mäng näitab probleemide lahendamise kiirust ja oskust. Samuti seda, kuidas inimene probleeme lahendab, kas üksi või tiimi kaasates. Lisaks tuleb välja, kas kandidaat on parem analüüsis ja matemaatikas või on tema tugev pool hoopis loovus ja suhtlemisoskus.
  3. See on ilmselt üks parimaid mooduseid tekitada kunstlikult stressiolukord, kui on vaja testida, kuidas kandidaat stressiga toime tuleb.

Tihtipeale on keeruline viimase vooru kandidaatide vahel otsust teha, sest ükskõik kui hästi on tehtud tööintervjuu, ei näita see siiski, kuidas inimene reaalses elus meie tiimis käituks. Koos ühise eesmärgi nimel töötamise simulatsioon näitab seda päris hästi.

Kuidas mängu valida?

– Sobivad erinevad team-building'u eesmärgiga mängud.
– Hea variant on teha n-ö proovipäev tööampsu näol.
– Kes soovib  „Tööintervjuu” nimelist põgenemismängu mängida, leiab selle siit.

Milliseid vahvaid uudseid mooduseid oled Sina värbajana kasutanud? Kirjuta meile!

Osale arutelus

  • Kei Karlson, GoWorkaBiti kaasasutaja

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Valdkonna töökuulutused