Kaija Teemägi: 5 nippi, kuidas kasutada paindlikku tööaega end ületöötamata

kaijateemagi
Elisa personalijuht Kaija Teemägi

Kontorist ja tavapärasest töökeskkonnast väljaspool töötades võib juhtuda, et tubli töötaja unustab ennast ning hakkab endalegi märkamatult tegema tööd rohkem, kui tavapärasesse tööpäeva mahtuda võiks. Elisa personalijuht Kaija Teemägi annab meile viis mõtet, kuidas seesugust olukorda vältida.

1. Struktureeri tööülesanded ja sea prioriteedid. Esmalt tegele nende tööülesannetega, mis vajavad kohest reageerimist või on tähtaeg lähenemas. Seejärel võta käsile need, mida võib teha ajast sõltumatult. Väga oluline on ka, et juht töö eesmärgistaks, et oleks väga täpselt aru saada, millised on ootused ja tähtajad.

2. Tööaja paindlikkust ei tohi kuritarvitada. Nii oma tiimis kui ka otsese juhiga tuleb sõlmida kokkulepped, kuidas tööaega planeerida ja millal ollakse vastastikku kättesaadavad. Näiteks võib teha kokkulepe, et väljaspool tavapärast tööaega võib emaile saata, aga ei ole kohustust sissetulevatele kirjadele kohe reageerida.

3. Tiimil peab olema ühine ülevaade tööaja kasutusest. Töökorralduse toimimiseks on vaja kokku leppida, kuidas jagatakse kättesaadavuse ja kohaloleku infot. Näiteks võib sisse seada tahvli või virtuaalkalendri, juhu kõik märgivad oma asukoha ning kättesaadavuse info (nt koolitusel, kodukontoris, kontoris, töölähetuses vms).

4. Töötaja ise vastutab oma tervise ja heaolu eest ning kui tööülesanded on kasvamas üle pea, siis tuleb sellest kindlasti juhiga rääkida. Ei tohi jääda ootama, et keegi teine sinu järele valvaks. Tuleb seada piirid ja kui on näha, et ei jõua, siis tuleb julgeda seda öelda ja oma juhiga rääkida. Väga tihti kardetakse juhiga sel teemal arutleda, kuna kardetakse, et juht arvab, et ei saada tööga hakkama. Vastupidi – juhi roll on aidata ülesandeid läbi vaadata, tähtsuse järjekorda seada ja vajadusel tööd ümber korraldada. Ja kui tõesti ei saa hakkama, siis selle kohta tagasisidet anda ja uued kokkulepped sõlmida.

5. Silmast silma suhtlemine aitab keeruliste probleemide lahendamisele kõige paremini kaasa. Telefoni või telesilla vahendusel ei ole võimalik kõiki oma emotsioone edastada ning seetõttu võivad jääda sisse infoaugud. Alati peab olema võimalus soovi korral kohtuda silmast silma ja mitte peljata kohtumist ka ise oma juhilt küsida.

Osale arutelus

  • Kaija Teemägi, Elisa personalijuht

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Kuninglik Saku mõis – pealinnast vaid 11 km kaugusel

Tallinnast vaid 11 km kaugusel rohelusse mattunud Saku mõis sobib suurepäraselt nii koosolekute, seminaride, konverentside kui firmapidude korraldamiseks. Väärika ajalooga Saku mõisa peahoone pärineb 1820. aastast ning on oma rikkaliku-luksusliku dekoori ja laemaalingutega üks Eesti kaunimaid.

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Valdkonna töökuulutused

Plasto otsib PERSONALIJUHTI

M-Partner HR OÜ

29. aprill 2018