Naised taluvad tööl suurt stressi, leiab uuring

toostress

Uus rahvusvaheline uuring näitab, et naised kannatavad töökohal kõrge stressitaseme ja rahulolematuse all: 70% vastanutest hindas oma stressitaset viie või kõrgema hindega kümne palli skaalal.

Uuringu korraldas rahvusvaheline juhtimiskonsultatsiooni ettevõte Lee Hecht Harrison Penna ja see näitas ka, et üle poole naistest (52%) töötas vähemalt ühe lisatunni päevas ning peaaegu sama palju vastanutest (51%) ei valiks sama karjääri, kui nad kaotaksid oma töö.

„Uuring näitas, et naised kannatavad välja kõrgemat stressi ja rahulolematust tööl, kui nad peaksid,” ütleb Mel Barclay, karjäärimuutuste juht Lee Hecht Harrison Penna’s. „Loomulikult on pingetunne tööl mõnevõrra paratamatu, aga me ei tohiks aktsepteerida totaalset stressi ja rõõmutust.”

Ühenduse Parem Tervis Töökohal juht Charlotte Cross lisab, et sotsiaalsed nähtused, nagu töö ja eraelu tasakaalu puudumine, võivad olla üheks stressiallikaks ning organisatsioonid peaksid rakendama paindlikkust ja tuge, et seda probleemi vähendada. Samuti arvab Rachel Suff, Suurbritannia Personaliarendamise ühenduse töösuhete nõustaja: „Tööandjad peavad analüüsima, kui hästi nende organisatsioonikultuur toetab vaimset tervist ja tööheaolu, aga reeglite kehtestamine ei ole ainsaks vahendiks käitumise muutmisel. Kui organisatsioonid edendavad kaasatuse ja avatuse kultuuri, siis mõistavad ka töötajad paremini stressivaba töökoha olulisust.”

Ühes varasemas uuringus, mille korraldas rahvusvaheline ravikindlustusfirma Bupa, selgus, et kolmandik keskastme- või esmatasandi juhtidest ei oskaks aru saada, kas töötajatel on vaimse tervise probleeme ja 30% ei teaks, mida ette võtta, kui kellelgi tekiks mõni selline probleem. Juulis avaldatud PwC uuringus leiti, et 23% töötajaist tundsid, et nende tööandja ei võta tööheaolu tõsiselt.
 
Business in the Community heaolu direktor Louise Aston julgustab tööandjaid kindlustama, et nende töötajad saaks vajalikku tuge, kui peavad tegelema vaimse tervise probleemidega. „See kindlustab, et kõik töötajad – mehed ja naised, noored ja vanad – tunnevad, et nad saavad tööl rääkida vaimse tervisega seotud muredest ega kannata enam vaikides,” ütleb ta.

Allikas: Tööheaolu.ee

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Kuninglik Saku mõis – pealinnast vaid 11 km kaugusel

Tallinnast vaid 11 km kaugusel rohelusse mattunud Saku mõis sobib suurepäraselt nii koosolekute, seminaride, konverentside kui firmapidude korraldamiseks. Väärika ajalooga Saku mõisa peahoone pärineb 1820. aastast ning on oma rikkaliku-luksusliku dekoori ja laemaalingutega üks Eesti kaunimaid.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Valdkonna töökuulutused

Plasto otsib PERSONALIJUHTI

M-Partner HR OÜ

29. aprill 2018

Transcom is looking for a SAP HR MANAGER

Transcom Eesti OÜ

06. mai 2018