14. veebruar 2018
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

5 nõuannet, kuidas kontoriromantikaga toime tulla

Liigne kiindumuse näitamine võib põhjustada kollegide kulmukortsutusi ja ebamugavust, eriti suhte algstaadiumis.
Foto: pixabay.com
Kontoriromantika võib viia pikaajaliste ja igati toimivate suheteni, vahel lausa abieludeni. Samas, nagu iga suhte puhul, võib kontoriromantika tuua kaasa ka palju ebamugavaid olukordi ja hullemal juhul isegi uue töö otsimise vajaduse.

CVKeskus.ee uuringud näitavad, et umbes pool töötajaist on märganud kontoriromantikat või seda ise kogenud. Arvestades, kui palju aega inimesed töö juures viibivad, ei ole selles midagi üllatavat.

 

Kuidas aga käituda, et kontoriromantika ei purustaks töösuhteid ega põhjustaks kelleski ebamugavust? 

Olge oma otsuses kindel 

Ilmselt üks kõige olulisemaid nõuandeid, mida tasuks järgida, on see, et kontoriromantika arenedes peavad mõlemad osalised olema täiesti veendunud, et tahetakse ühiselt samas suunas edasi sammuda ja et tegu pole pelgalt kiireltmööduva meeldimisega.Viige end kurssi tööandja reeglitega 

Võib juhtuda, et ettevõttes, kus töötate, on koostatud teatud reeglistik, kuidas sellises situatsioonis käituda. Jah, tegemist on loomulikult teie eraeluga, ent sõltuvalt ametikohtadest võib selline elumuutus mõjutada ka teie tööd ja otsustusvõimet. Mida varem selgusele jõuate, kas ettevõte on säärased reeglid koostanud, seda parem!Säilitage professionaalsus 

Läksite hommikul tülli ja sujuva koostöö asemel tegelete eraeluliste probleemide lahendamise või emotsioonide väljaelamisega? Just selliste situatsioonide vältimiseks tööandjad sageli reeglistikke loovadki. Olgu teie omavahelised suhted parasjagu millised tahes, need ei tohiks segada tööd. Parimal juhul saate mõlemad noomituse või arutavad kolleegid tekkinud olukorda teie selja taga, halvimal juhul võite end ühel hetkel täiesti ootamatult aktiivsete tööotsijate seast leida.

Ärge põhjustage töökaaslastes tarbetut ebamugavust 

Nii nagu teie töökaaslasi võib häirida tülide lahendamine töökeskkonnas, võib ka liigne kiindumuse näitamine tekitada kulmukortsutusi ja ebamugavust, eriti teie suhte algstaadiumis. Jah, inimesed harjuvad tekkinud muudatustega ja ilmselt ei pane keegi teie käitumist näiteks aasta pärast enam tähelegi, kuid sellegipoolest peaksite tunnetama, kas olete tekitamas kolleegides ebamugavust või mitte.

Mõelge ka võimalikule lahkuminekule 

Jah, loomulikult ei arva teist kumbki, et imeline suhe võiks ühel hetkel lõppeda ja loodetavasti seda kunagi ei juhtugi. See aga ei tähenda, et sedavõrd delikaatset asja, nagu seda on kontoriromantika ja suhe töökaaslasega, saaks jätta juhuse hooleks. Kunagi ei tea, kas suhe võib lõppeda sõbralikult või hoopis äärmiselt keeruliselt ja raskelt. Selleks, et olla valmis tulevikustsenaariumiks, mis loodetavasti kunagi ei täitu, leppige juba suhte alguses kokku, kuidas käitute potentsiaalse lahkumineku korral.

 

Allikas: CVKeskus.ee

Liitu Personaliuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Personaliuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Helen RootsPersonaliuudised.ee juhtTel: 55 988 223
Cätlin PuhkanPersonaliuudised.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700
Mirell SoaseppKonverentside programmijuhtTel: 55 565 456