Kontorikoer pole Eestis enam haruldus, vaid tõusev trend!

carlos
Äripäevas käib tööl kontorikoer Carlos, kuid ta pole sugugi ainus karvane...

Karvaseid ja neljajalgseid töökaaslasi kohtab kontorites üha sagedamini ja tänaseks võib mõni lemmikloom joosta vastu juba kolmandikus ettevõtetest, kinnitab CV Online'i kontorisaladuste uuring.

Kontoriloomadele omistavad töötajad head mõju stressi maandamisel, rutiinist vabastamist ja abi suhete loomisel. Eesti kontorilooma poliitika on teiste riikidega võrreldes liberaalsem, sest näiteks mujal Euroopas on lemmiku tööle võtmise privileeg vaid kümnendikul töötajatest.  

Lemmiklooma tööle kaasa võtmine kogub aina enam populaarsust ning CV-Online’i hiljutisest uuringust selgub, et ka töökohad muutuvad aina enam lemmikloomasõbralikuks. Uuringus osalenud 1500 inimesest pea 450 vastasid, et nende töökohas käivad lemmikloomad kaasas. Kõige sagedasemad neljajalgsed kolleegid on koerad, kuid kontorites võib kohata ka näiteks kasse ja tuhkruid.  

Teadlased on uurinud lemmikloomade mõju tööl ning selgus, et kontorikoerad vähendavad stressitaset, alandavad pulssi ning mõjuvad positiivselt produktiivsusele ja omavahelistele suhetele. Kontoris olev lemmikloom aitab luua inimeste vahel usaldussuhet.  

„Aina enam loomaomanikust tööotsijaid peab üheks tähtsaks argumendiks töökoha valikul ka loomapoliitikat,” kommenteerib levivat trendi CV-Online’i turundus- ja kommunikatsioonijuht Rain Resmeldt Uusen, „seda ei häbene tööotsijad ka juba esimestes intervjuudes teemaks võtta,” ütleb Uusen. 

Ameerikas tehtud katsed näitasid, et kahe jälgimise all oleva nädala jooksul kogesid need inimesed, kelle töökohas lemmiklooma kaasavõtmine lubatud ei olnud, tunduvalt suuremat stressi kui need, kellel lemmik kaasas oli. Samuti paluti nendes töökohtades, kus muidu loomad lubatud on, need paariks päevaks koju jätta. Nendel päevadel kogesid töötajad suuremat stressitaset.  

Ettevõtted, kus lemmikloomad lubatud ei ole, toovad peamiseks põhjuseks ebasümpaatia loomade vastu ja töötajate allergia. Samuti muretsevad tööandjad kontorites olevate sisustuselementide pärast. Veel kardetakse, et loomad on häirivad ja segavad töötempot.  

„Loomulikult tuleb lemmiklooma kontorisse võtmise puhul arvestada mitme asjaga, ennekõike just kolleegidega ja allergiatega. Sellepärast ongi hea trend teha proovipäevi, kus ühel päeval nädalas võtab üks töötaja oma lemmiku kaasa ning selles sõltuvalt saab otsustada, kas kollektiivi on lemmikud oodatud või mitte,” ütleb Uusen, kelle taksikoer Laki on võitnud CV-Online'i kontori töötajate südamed.   

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Valdkonna töökuulutused

LENNUTA MEID ORBIIDILE. Otsime TURUNDUSSPETSIALISTI

Porto Franco OÜ

25. juuni 2018