BDO katsetab kaugtöö toimimist välismaal

sandralindermann
BDO koolitustiimi liige Sandra Lindermann

Tänavu jaanuaris tegi BDO Eesti ajalugu ning korraldas pere- ja töötajasõbraliku tööandja programmi raames kaugtöö pilootprojekti. Kui kodukontorit ja laste tööle kaasa võtmise võimalust on BDO töötajad saanud nautida juba pikemat aega, siis seekord otsustas ettevõte teha suure sammu paindlikuma töökorralduse nimel ja pakkuda oma töötajatele ka kaugtöö tegemise võimalust välismaalt.

Põgenedes põhjamaise kaamose eest, veetis BDO koolitustiimi liige Sandra Lindermann ühe kuu soojal ja päikeselisel Taimaal, et saada kinnitust küsimusele, kas kaugtöö ettevõttes toimib ja pakub töötajatele lisaväärtust.

Sandra on kirjutanud oma kogemusest esimeste emotsioonide põhjal väikse nupukese, et ka kõigile teistele ettevõtetele, kes kaaluvad kaugtöö rakendamist firmasiseselt või töötajatele, kes sooviksid uuest võimalusest osa saada, saaks pisut selgemaks, milline on praktiline korraldus ning mis on ettevõtmise võlud ja valud.

Sandra:

Kaugtöö praktiline korraldus sõltub suuresti sellest, kuhu oled otsustanud tööd tegema minna. Kodukontorit tehes on kindlasti lihtsam, kuid soovitan soojalt kaaluda võimalusel periooditi töötegemist ka välismaalt.

Näiteks Aasiast töötades aitavad ajavahega kaasnev rahulik hommikune ärkamine või paaritunnine jalutuskäik rannas enne tööpäeva algust tohutult akusid laadida. Lisaboonusena saab nädalavahetuseti, teades, et tööasjad on kõik kontrolli all, rahuliku südamega nautida päikest ja merd või ammutada endasse võõrast kultuuri.

Neile, kes on otsustanud töötada mingi perioodi välismaalt, olen omast kogemusest kokku pannud 11 punktist koosneva kontroll-lehe.

 • Leia uuendusmeelne ja toetav tööandja, kes on valmis sulle sellist vabadust pakkuma.
 • Räägi kolleegidega läbi kõik see, mida oleks vaja sinu äraolekul kontoris teha ja millega nende abi vajad.
 • Vali endale sobiv ajavöönd ja asukoht (Tais on aeg Eesti ajast 5 tunni võrra ees, seega töötan kohaliku aja järgi umbes 13.00-22.00. Tänu sellele saan hommikul nautida rannaskäike ning pärastlõunal ja õhtul tööle pühenduda), valiku tegemisel on abiks näiteks The Nomad List.
 • Otsi stabiilse ja kiire internetiühendusega majutus.
 • Jälgi, et töö tegemiseks oleksid mugavad tingimused. Näiteks ei ole suure laua olemasolu majutuses üldse nii enesestmõistetav kui võiks arvata, ja olulist rolli mängib ka võimalus vajadusel töö tegemiseks eralduda.
 • Vali kaugtöö tegemiseks head tehnilised lahendused (nt Skype, Toggl jne), aruta IT-inimesega läbi, kas kõik kontoris kasutatav töötab ka kaugelt.
 • Kui need tehnilised lahendused pole ettevõttes veel igapäevaselt kasutusel, kuid teised peavad neid kasutama sinuga suhtlemiseks, siis tutvusta neid ka kolleegidele.
 • Varu vajalik tehnika – laptop ja mikrofoniga kõrvaklapid on esmatähtsad. Ideaalis võiks olla olemas ka monitor ja muu. Kui plaanid töötada mõnelt renditavalt koostööpinnalt (coworking space), siis on sealtpoolt tihti võimalik vajalikku rentida.
 • Sea endale konkreetsed eemärgid, mida kaugtöö ajal silme ees hoida.
 • Varu endale aega kohapeal sisseelamiseks, vajadusel majutuse vahetuseks jms. Nii võib suureks probleemiks osutuda ka näiteks nõrk internetiühendus.
 • Võta julgus kokku ja mine!

Allikas: BDO artiklikogu

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Valdkonna töökuulutused

FRUIT XPRESS otsib PERSONALIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

25. september 2018

TAMMISTE PERSONALIBÜROO otsib VÄRBAMISPARTNERIT

Tammiste Personalibüroo OÜ

04. oktoober 2018