Ülikooli esimesteks aastateks on noortel olnud keskmiselt 2,5 töökohta

tudengid

Müügi- ja konsultatsiooniettevõte Southwestern Advantage korraldas Eesti suuremate ülikoolide esimese ja teise aasta tudengite seas küsitluse, millest selgus, et keskmiselt on selleks ajaks olnud igal tudengil 2,5 töökohta ning üle 43 protsendi küsitletutest sõltub oma vanemate materiaalsest toetusest.

Igal kevadel ja sügisel kutsub Southwestern Advantage noori tudengeid oma programmi kandideerima ja ühtlasi korraldab selle käigus üliõpilaste seas ka küsitluse, kus uuritakse nende materiaalse olukorra, töökohtade, investeerimise ja eesmärkide kohta.

Selgus, et küsitlusele vastanute seast üle 43 protsendi on veel oma vanematest või hooldajatest materiaalselt tugevalt sõltuv, kuid 32 protsenti enam sellist abi ei vaja. Veerand vastajatest märkis, et toetub mingil määral vanemate abile, kuid saaks ka ilma hakkama. „Kuigi suur osa noortest vajab siiski vanemate toetust, siis ilmnes samas, et ei istuta niisama käed rüpes ega kardeta raha teenimiseks tööd teha,” märkis Southwestern Advantage Eesti esindaja Erki Kukk. Keskmiselt on iga esimese ja teise aasta tudeng selleks ajaks tööd teinud 2,5 erineval töökohal. „Ülekaalukalt on siin esikohal muidugi klienditeeninduse valdkond, mis moodustas ametitest üle 31 protsendi,” ütles Kukk. Viiendik tudengitest on tegelenud ka erialase töö või praktikaga ja 15 protsenti lihtsama füüsilise tööga.   

Palgasoovi kohta on ligi pool vastajatest märkinud, et sooviks pärast lõpetamist kätte saada vähemalt 1000-1500 eurot. 16 protsenti rahulduks ka kuni 1000 euroga ja 8 protsenti arvas, et tuleviku teenistus võiks olla üle 2500 euro. 

Ka suvevaheajal jätkavad paljud tudengid töötamist. 32 protsenti vastanutest märkis, et tegutseb suvel edasi juba olemasoleval töökohal või teeb ajutist suvetööd. Ligi 20 protsenti kavatseb suurema osa suvest kulutada praktikal olemisele ja sama paljud võtavad selle aja puhkamiseks.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Valdkonna töökuulutused