Kuidas palgata välistööjõudu farmi, aiandisse või põllule?

maasikad

Välistöötajate kasutamine Eesti ettevõtetes on kasvav trend. Välismaalaste tööle võtmise lihtsustamiseks on viimastel aastatel tehtud seadustesse hulgaliselt muudatusi.

Kui tahad teada, kuidas mõjutavad põllumajandusettevõtteid 2017. aastal välismaalaste seadusesse vastu võetud muudatused hooajatöötajate lühiajaliseks värbamiseks, kuula tasuta Äripäeva veebiseminari „Välistööjõud põllumajandusettevõttes: palkamine ja sellega seotud seadusandlus“, mida viib läbi politsei- ja piirivalveameti arendusosakonna identiteedi ja staatuste büroo nõunik-ekspert Liis Valk.

Veebiseminari eesmärk on selgitada, millised reeglid kehtivad ja millega peab arvestama välismaalaste tööle võtmisel, et protsess praktikas võimalikult sujuvalt läheks.

Seminaril vaatame üle, mis erisused on lühiajaliselt välismaalase tööle võtmisel ja mida pidada silmas, kui välistöötajat vajatakse pikemaks ajaks. Selgitame, kuidas välismaalaste seadust ja Euroopa Liidu kodaniku seadust praktikas rakendatakse.

Veebiseminaril käsitlemisele tulevad järgmised teemad

  • Lühiajalise töötamise registreerimise ning töötamiseks elamisloa taotlemise regulatsioon ja protsess
  • Eestis elamisloa alusel juba elavate välismaalaste töölevõtmise regulatsioon välismaalaste seaduses
  • Kutsuja kohustused välismaalaste seaduses
  • Töötamise tingimuste rikkumise vastutus välismaalaste seaduses
  • Euroopa Liidu kodanike Eestis töötamise regulatsioon
  • Migratsiooninõustamine politsei- ja piirivalveametis

Veebiseminar on põllumajandustootjatele TASUTA. Vajalik on eelnev registreerumine SIIN.

Veebiseminar toimub 6. juunil kell 10.00-13.30 internetis Äripäeva veebiseminaride keskkonnas.

Veebiseminar toimub MAK 2014-2020 "Teadmussiirde ja teavituse toetuse (meede 1) üleriigilise ulatusega tegevuste" meetme raames, tegevust toetab Euroopa Liit.

Allikas: Põllumajandus.ee

Osale arutelus

  • Meelika Sander-Sõrmus, Põllumajandus.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Valdkonna töökuulutused