Põhjalik juhendamine hoiab töötaja elu ja tervist

Tööinspektsioon kutsub tööandjaid pöörama suuremat tähelepanu töötajate juhendamisele ja väljaõppele.

Eestis juhtub päevas keskmiselt 14 tööõnnetust, neist viiendik on raskete tagajärgedega. Sageli on selle põhjuseks töötaja puudulik väljaõpe ja juhendamine.

Tööinspektsiooni peadirektor Maret Maripuu sõnul ei kipu Eesti tööandjad juhendamisele ja väljaõppele eriti aega kulutama.

„Töötajate puudulik juhendamine ja väljaõpe on töökeskkonnas tuvastatud rikkumistelt teisel kohal. Selline praktika on meie tööandjatest lühinägelik, sest hästi väljaõpetatud töötaja oskab oma tööd teha kordades paremini, samuti aitab põhjalik juhendamine ära hoida tööõnnetusi. Töötajatel tuleb aga juhendamisel saadud suuniseid ja näpunäiteid ka igapäevatöös rakendada, lisas ta.

„Formaalne allkiri juhendamist kinnitaval lehel, kui juhendmaterjalid on läbi lugemata, ei aita. Kui puudub teadmine, kuidas õigesti tegutseda, siis võib iga väiksemgi ohuolukord lõppeda raskete tagajärgedega“, rõhutas Maripuu.

Juhendamise olulisuse meelde tuletamiseks kutsub tööinspektsiooni ettevõtteid ja organisatsioone septembri viimasel nädalal osalema algatuses „Panusta ohutusse, kohe!“. Üleskutse eesmärk on näidata, mil viisil on asutustes juhendamine korraldatud, ja anda selle kaudu ideid ka teistele.

Algatusega liitumiseks tuleb septembri viimasel nädalal (24.-30.09) korraldada tööohutuse alane juhendamine, teha aktsioonist foto või video ja saata registreerimisvormis toodud kontaktile. Saadetud fotod kogutakse osalevate ettevõtete nõusolekul Tööelu Facebooki-lehele, et innustada tegutsema ka teisi. Registreeruda saab SIIN kuni 30. septembrini.

Praktilisi ohutusnõuandeid ja juhendamisega seotud teavet nii töötajale kui ka tööandjale leiab tööinspektsiooni Tööelu portaalist.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Valdkonna töökuulutused