Põhjalik juhendamine hoiab töötaja elu ja tervist

Tööinspektsioon kutsub tööandjaid pöörama suuremat tähelepanu töötajate juhendamisele ja väljaõppele.

Eestis juhtub päevas keskmiselt 14 tööõnnetust, neist viiendik on raskete tagajärgedega. Sageli on selle põhjuseks töötaja puudulik väljaõpe ja juhendamine.

Tööinspektsiooni peadirektor Maret Maripuu sõnul ei kipu Eesti tööandjad juhendamisele ja väljaõppele eriti aega kulutama.

„Töötajate puudulik juhendamine ja väljaõpe on töökeskkonnas tuvastatud rikkumistelt teisel kohal. Selline praktika on meie tööandjatest lühinägelik, sest hästi väljaõpetatud töötaja oskab oma tööd teha kordades paremini, samuti aitab põhjalik juhendamine ära hoida tööõnnetusi. Töötajatel tuleb aga juhendamisel saadud suuniseid ja näpunäiteid ka igapäevatöös rakendada, lisas ta.

„Formaalne allkiri juhendamist kinnitaval lehel, kui juhendmaterjalid on läbi lugemata, ei aita. Kui puudub teadmine, kuidas õigesti tegutseda, siis võib iga väiksemgi ohuolukord lõppeda raskete tagajärgedega“, rõhutas Maripuu.

Juhendamise olulisuse meelde tuletamiseks kutsub tööinspektsiooni ettevõtteid ja organisatsioone septembri viimasel nädalal osalema algatuses „Panusta ohutusse, kohe!“. Üleskutse eesmärk on näidata, mil viisil on asutustes juhendamine korraldatud, ja anda selle kaudu ideid ka teistele.

Algatusega liitumiseks tuleb septembri viimasel nädalal (24.-30.09) korraldada tööohutuse alane juhendamine, teha aktsioonist foto või video ja saata registreerimisvormis toodud kontaktile. Saadetud fotod kogutakse osalevate ettevõtete nõusolekul Tööelu Facebooki-lehele, et innustada tegutsema ka teisi. Registreeruda saab SIIN kuni 30. septembrini.

Praktilisi ohutusnõuandeid ja juhendamisega seotud teavet nii töötajale kui ka tööandjale leiab tööinspektsiooni Tööelu portaalist.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Valdkonna töökuulutused

TAMMISTE PERSONALIBÜROO otsib VÄRBAMISPARTNERIT

Tammiste Personalibüroo OÜ

04. oktoober 2018

FRUIT XPRESS otsib PERSONALIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

25. september 2018