Autor: Work In Estonia • 3. november 2021

Work in Estonia korraldab seminari talendikesksest välisvärbamisest

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EASi) programm Work in Estonia korraldab koos MoveMyTalentiga 12. novembril ettevõtete personalitöötajatele ja väiksemate ettevõtete juhtidele suunatud veebiseminari „Talendikeskne välisvärbamine – miks ja kuidas“, kus erinevad eksperdid annavad ülevaate vastutustundliku välisvärbamise olulisusest, välisvärbamise tegelikest kuludest ning jagavad välisvärbamisega seotud praktilisi soovitusi.

Work in Estonia programmi juht Anneli Aab annab ülevaate vastutustundliku välisvärbamise olulisusest. „Eesti tööjõuturu analüüsidele tuginedes on välisvärbamine väga paljude ettevõtete jaoks täna ja eriti lähiaastate perspektiivis ainus võimalus luua ja kasutada tipptehnoloogiaid, teha edukat eksporti, kaasata välisinvesteeringuid. Kui soovime jätkuvalt hoida ja parandada oma elatustaset, on üheks oluliseks lahenduseks targa välistööjõu siia meelitamine ning ellu kaasamine. Seminar pakub kasulikku teadmist ja praktikute kogemusi nii kogenud kui välisvärbamisega alustavale ettevõttele,“ kommenteeris Aab.

Eesti esimese tööandja brändingu agentuuri Instar EBC asutaja ja tegevjuht Kersti Vannas modereerib vestlusringi teemal, kuidas värvata 25 IT talenti poole aasta jooksul. Vestlusringis osalevad talendiotsingufirma IT Talent juht Julia Jolkin, MoveMyTalenti relokatsioonikonsultant Lilika Käis ja HireRighti personalijuht Merili Aunapuu. Vestlusringis arutletakse ühe juhtumianalüüsi näitel, kuidas mahukas välisvärbamine toimub ning millega tuleb seda tehes arvestada.

Vestlusringis „Sotsiaalne vastutust välisvärbamises“ arutletakse, mis on sotsiaalne vastutus ja miks see on oluline. Vestlusringi modereerib MoveMyTalenti juht Hanno Ahonen ning teema üle arutlevad Bolti relokatsiooni juht Liis Tõnisson, Ericsson Eesti personalijuht Marge Rehepapp, Politsei- ja Piirivalveameti nõunik-ekspert Liis Valk ning EstateGuru personalijuht Katri Delimoge.

Üritus toimub 12. novembril algusega kell 10 ning kestab kaks tundi. Seminar toimub virtuaalselt, eesti keeles ja on kõigile tasuta. Osalemiseks palume registreeruda SIIN.

Work in Estonia on koostöös Eesti ettevõtjatega tegutsev Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse loodud programm, mis aitab ettevõtetel leida ja hoida puuduolevaid tippspetsialiste kogu maailmast.

Jaga lugu
Personaliuudised.ee toetajad:
Helen RootsPersonaliuudised.ee juhtTel: 55 988 223
Helle-Mai LambingPersonaliuudised.ee toimetajaTel:
Cätlin PuhkanPersonaliuudised.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700
Liina AruKonverentside programmijuhtTel: 5559 1230