Välisspetsialistide värbamise toetus laieneb

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist muutis välisvärbamise toetuse taotlemise tingimusi, et lisaks IT-spetsialistidele oleks võimalik Eestisse värvata ka loodus- ja tehnikateaduste tippspetsialiste.

„Viimastel aastatel ei ole Eestis töötavate loodus- ja tehnikateaduste tippspetsialistide arv tõusnud vaatamata sellele, et just nende valdkondade arendamise vastu tunnevad meie ettevõtjad suurt huvi. Kui Euroopa Liidus keskmiselt oli teadus- ja arendustegevuses töötajaid 0,69%, siis Eestis vaid 0,28%. Näiteks toiduainetööstuses on viimase kümne aastaga teadlaste ja inseneride arv langenud 5 korda, puidutööstuses on kahanemine olnud sama kiire. Ilma teadlaste ja inseneride panuseta on aga raske eeldada, et Eesti majandus võiks piisavas tempos areneda,“ selgitas minister Tammist.

Seni IT-spetsialistide hõlmanud värbamistoetus laieneb lisaks Eestis registreeritud ettevõtetele ka välismaa äriühingu filiaalidele, ühtlasi suureneb maksimaalne toetus 2000 eurolt 3000 euroni, mis vastab paremini välisspetsialisti värbamisega seotud tegelikele kuludele. Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse andemetel kulub ettevõtjatel välisspetsialisti värbamiseks hinnanguliselt 10 000 eurot, samas kui Eestist värbamise kulu on olenevalt ametikohast 2000-5000 eurot. „See tähendab, et Eesti spetsialistid tööpuuduse tekkimise üle muret tundma ei pea - ettevõte värbab välismaalt vajaliku spetsialisti vaid siis, kui Eestist sobivat spetsialisti ei leita,“ sõnas minister.

Välisspetsialistide kaasamise tegevuskava on ministri sõnul tõhusaks vahendiks, et suurendada Eesti atraktiivsust töö- ja elukoha sihtriigina, kus Eestile vajalikel inimestel – nii välismaalastel kui välismaal elavatel eestlastel – on huvi Eestisse tööle tulla, nende värbamine ja tööle asumine on lihtne ning kes leiavad siinses ühiskonnas sobivad töö- ja elamistingimused.

Välisvärbamise toetust rakendab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Toetuse andmise eesmärk on ergutada välisvärbamist ametikohtadele, kuhu Eestist on raske või keeruline töötajaid leida. Toetuse abil saab ettevõtja osaliselt kompenseerida välisvärbamisega seotud kulusid, näidates, et Eestisse on tööle jäänud tippspetsialist välismaalt (nii Euroopa Liidust kui ka kolmandatest riikidest). Ennekõike on toetus mõeldud ergutusmeetmena neile ettevõtjatele, kes seni on värvanud välismaalt vähe või üldse mitte.

Allikas: ITuudised.ee

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Valdkonna töökuulutused