Eesti Vabaõhumuuseumi külastus on nagu ajas rändamine, mis pakub elamusi, mõnusat ajaviitmist ja terakese tarkust. Siia tulles saab aja maha võtta ja värsket õhku hingata. Lisaks meeldivale jalutuskäigule pakub siinne keskkond rohkelt võimalusi mitmesuguste ürituste korraldamiseks. Traditsioonilise talurahva arhitektuuri keskele sobivad nii meeldejäävad peresündmused ja meeleolukad peod, kui ka seminarid ja tiimiüritused.
ÜRITUSTE KORRALDAMINE
Kolu kõrtsi tallialune mahutab kuni 160 külalist, mugav setu talu laut sobib ideaalselt kuni 50 inimesele. Setu talu ja peipsivene maja hubased ruumid on sobilikud ca 12 inimesele. Kuie kooli II korrus mahutab 20 inimest. Mereäärne kiigeplats on mõnus peopaik 150-le külalisele. Kolhoosi kortermaja on sobilik erinevate teemaürituste läbiviimiseks ca 8 inimesele.
Kolhoosiaja toitude õpituba
Kui poelettidel olid ainult sea sabad ja lehma udarad, mida siis söödi? Mis oli argipäevalaual? Mis oli pidulaual?
Pakume köögi- ja söögihuvilistele võimaluse osaleda nõukogude perenaise köögiaskeldustes, et katta külalistele kohvilaud või teha perele pühapäevane lõunasöök.
Valmistame koos veidi unustusehõlma vajunud kolhoosiaegseid toite ja proovime, kuidas saada hakkama tolleaegse köögitehnikaga. Katame ajastukohase laua ja naudime toitu, mis kõigi raskuste kiuste maitseb suurepäraselt.
Kuniks toidud valmivad ja oma järge ootavad, teeme majas giidituuri, saab teada nõukogudeaegsetest toidutrendidest ja kurioosumitest, heidame pilgu ajastu klassikalistele kokaraamatutele. Õpituba sobib kuni 8 inimesele.
Setu toidu õpituba
Ilus Eesti vanasõna ütleb «tühi kott ei seisa püsti» Selleks, et jalg tatsuks, peab ka suu matsuma. Tule koos sõpradega ja pane proovile ehtsas setu tares oma kokakunstioskused.
Üheskoos valmistame põnevaid hõrgutisi: suulliimi, hernepasteeti, piirakuid, sõira. Lisaks toidutegemisele tutvustatakse setu toidukultuuri eripärasid, räägitakse paastutoitudest ja pidupäevaroogadest.
Õpitoa lõpetab mõnus söömaaeg pika talulaua taga. Vastavalt aastaajale saab valida erinevate roogade vahel. Õpituba sobib kuni 12 inimesele.
Leivategu
Kolu kõrtsi meistrite juhendusel valmistatakse kõrtsi oma leivajuuretisest leivataigen, mis ka leivaks küpsetatakse. Osaleja saab oma valmistatud leiva kaasa sõbrale kinkimiseks või kodus söömiseks. Võimalik on kaasa osta ka leivajuuretist, et õpitu kodus üle katsetada. Õpituba sobib kuni 25 inimesele.
Sõira valmistamine
Kolu kõrtsimeister räägib sõira valmistamist ning näitab, kuidas saab sõira kodus teha. Peale töötuba saab mekkida Kolu kõrtsi sõira koos kohapeal valmistatud rukkileivaga. Õpituba sobib kuni 25 inimesele.
SEMINARID
Seminare saab pidada Kolu kõrtsi tallialuses, sakstekambris, Kuie koolimajas või setu laudas. Pakume juurde kohvipause, lõuna- ja õhtusööke ning värskenduseks aktiivset liikumist kaunis looduses. Soovi korral saab juurde tellida giidiga ekskursiooni, orienteerumismängu, seiklusmängu, õpitoa või hoopis midagi muud.
Seminar Kuie koolis
Seminariruum mahutab kuni 30 inimest. Pakume kohvipausi kooli seminariruumis ja lõunasööki Kolu kõrtsis. Võimalik kasutada ekraani, pabertahvlit ja data projektorit. Wifi.
Seminar Kolu kõrtsis sakstekambris
Sakstekamber sobib väiksemale seltskonnale, kus on kuni 18 inimest. Sakstekamber on väike ja hubane ruum Kolu kõrtsis. Pakume juurde kohvipause ja toitlustust. Ruumis on olemas Wi-Fi, suur telekaekraan, pabertahvel.
Seminar talli all
Tallialune sobib suuremale seltskonnale, mis mahutab kuni 160 inimest. Tallialune on suur, kuid väga hubane ruum Kolu kõrtsis. Pakume juurde kohvipause ja toitlustust. Ruumis on olemas Wi-Fi, kaks data projektorit, kaks suurt ekraani, helipult, pabertahvel.
*Soovi korral saab seminari pausideks tellida giidiga ekskursiooni, orienteerumismängu, seiklusmängu, õpitoa või hoopis midagi muud.
Seminar setu talu laudas
Setu talu laut mahutab kuni 50 inimest. Ruumi saab kujundada teatri-, klassiruumi- ja teistes teile sobivates stiilides. Võimalik kasutada ekraani, data projektorit ja helipulti. Prii Wi-Fi.
Linnulauluretked
Kevadel on linnulaulu kõikjal kuulda, nii maal kui linnas, nii metsas kui põllul, nii aedades kui parkides. Eesti Vabaõhumuuseumis jagub ruumi ja rohelust küllaga ning siin leidub elu- ja pesitsuspaiku paljudele linnuliikidele. Muuseumis avaneb hea vaade Kopli lahele, kus elutseb ka mitmeid veelinde. Kas poleks tore vähemalt mõnda neist lauljatest hääle järgi ära tunda?
Peep Veedla on linnulaulu õpetanud kõigile huvilistele alates lasteaialastest kuni eakateni juba üle kolmekümne aasta. Tema juhtimisel saab teha erilise linnuretke Eesti Vabaõhumuuseumis. Oma retke võib tellida nii perele, sõpruskonnale kui ka töökollektiivile, avastusretkele võib tulla klassi või lasteaiarühmaga. Sobiv aeg linnulauluretkedeks on märtsist jaanipäevani. Retk sobib kuni 25 inimesele.
Vabaõhumuuseumis saab ürituse korraldada igale soovile ja maitsele. Olgu seltskond suur või väike, seiklushimuline või linnulaulu hindav – leiame just Teile sobiva lahenduse. Inspiratsiooniks leiab rohkelt ideid Eesti Vabaõhumuuseumi kodulehelt www.evm.ee.
Broneeringu saab teha nii kodulehe vahendusel, meili teel, kirjutades aadressile [email protected] või helistades numbrile +372 65 49 109.