• 01.02.16, 13:08
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kust leida infot töötervishoiu ja tööohutuse nõuete ning nende täitmise kohta?

Tööinspektsiooni konsultant Mari-Liis Ivask selgitab, kust saab korrektset infot töötervishoiu ja tööohutuse nõuete ja nende täitmise kohta.
Nii töösuhete kui ka töökeskkonna teemadel on abiks Tööelu portaal www.tooelu.ee.
  • Nii töösuhete kui ka töökeskkonna teemadel on abiks Tööelu portaal www.tooelu.ee. Foto: pixabay.com
Lugeja küsib: 
Käisin töökeskkonna koolitusel ja sain palju uut infot. Siiski tunnen, et vajan lisaks abi teemal, kuidas töötervishoiu ja tööohutuse nõudeid konkreetselt meie ettevõttes peaks rakendama. Kas saaksin kuskilt tasuta lisainfot ja abi?
Vastab Tööinspektsiooni töökeskkonna nõustamise osakonna konsultant Mari-Liis Ivask: . Tööelu portaalis on info välja toodud valdkondade ja teemade kaupa. Töökeskkonna teema alt leiate infot nii töökeskkonna ohutegurite, korralduse, riskianalüüsi, tööstressi kui ka tervise edendamise kohta. Lisaks on võimalik saada tasuta infot ja konsultatsiooni telefoni teel Tööinspektsiooni infotelefonilt – helistada võib igal tööpäeval 9.00–16.30 numbril 6 406 000. Tasuta info ja abi saamiseks võib tulla ka Tööinspektsiooni vastuvõtule – iga kuu nõustavad töökeskkonna valdkonna spetsialistid nii töötajaid kui ka tööandjaid büroodes üle Eesti. Täpsete vastuvõtuaegade kohta leiate infot Tööinspektsiooni kodulehelt. Nii telefoni teel infot küsides kui vastuvõtule tulles ei ole teil kohustust öelda Tööinspektsioonile oma ettevõtte nime.
Nii töösuhete kui ka töökeskkonna teemadel on abiks Tööelu portaal www.tooelu.ee
Uue teenusena pakub Tööinspektsioon tööandjatele ka tasuta töökeskkonnanõustamist ettevõttes kohapeal. Nõustamise teenus ei ole seotud järelevalvega, seega külastuse käigus avastatud puudustega seoses tööandjale ettekirjutust ei kaasne. Nõustamise eesmärk on juhtida tööandja tähelepanu ettevõtte töökeskkonna ja selle korralduse kitsaskohtadele ning teha ettepanekuid ja anda soovitusi, kuidas töökeskkonda ja tööd sellega ettevõttes parendada. Nõustamisteenus piirdub tööandja konsulteerimisega, see tähendab, et nõustamise käigus ei koostata ettevõttesiseseid dokumente ega tehta töötajate juhendamist. Nõustamine annab tööandjale järje ja teadmise töökeskkonna olukorrast ning suuniseid edaspidiseks. Soovi kutsuda töökeskkonna konsultant ettevõttesse saab Tööinspektsioonile edastada aadressil [email protected].
Head infot ja abi pakuvad ka tasuta töökeskkonna teemalised teabepäevad ja infohommikud, mille kohta leiate infot nii Tööinspektsiooni kodulehelt kui ka Tööelu portaalist.
Allikas: sekretar.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 25.09.24, 18:05
Ajateenistuse läbinud töötajad teenivad aastas ligi 2500 eurot rohkem ning on kõrgema stressitaluvusega
Statistikaamet viis reservväelaste seas läbi uuringu*, mille tulemusena selgus, et ajateenistuse läbinud meesterahvas teenib mediaanpalgas 207 eurot kuus rohkem kui tema eakaaslane, kes ajateenistust läbinud pole. Aasta lõikes tähendab see seda, et mediaanpalga arvestuses teenib reservväelane 2484 eurot rohkem.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele