Mentorluse mõte on tuua välja menteede ainuomased anded ja leida võimalused, kuidas neid rakendada. Organisatsiooni vajadustest lähtudes võib rääkida I ja II astme mentorlusest.

- Intelligentne Grupp juhtivkoolitaja Eike Tõnismäe
Sõna „mentor” pärineb 18. sajandi lõpu Prantsusmaalt, kui kirikuvürsti ja valgustusliikumise sõnameistri François Fénelon’ sulest ilmus novell „Les aventures de Télémaque, fils d'Ulysse”. See mütoloogiline lugu jutustab vanakreeka pimeda lauliku Homerose suu läbi, kuidas Ithaka kuningas Odüsseus soovis enne Trooja sõtta minekut leida oma pojale Telemachosele eeskuju ja toetajat, kes aitaks noormehel kasvada väärikaks meheks. Legendi järgi usaldas kuningas sellise vastutusrikka ülesande oma heale sõbrale Mentorile. Ta hindas kõrgelt Mentori avarat mõttelaadi, elukogemusi ja arengule suunatud loomust ning uskus, et just need omadused võiksid tasakaalustada tema poja Telemachose julget ja vastuolulist isiksust. Legendi järgi võttis Mentor endale appi ka tarkusejumalanna Ateena.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Igal aastal paneb Äripäev kokku gasellettevõtete TOPi, kuhu pääsevad vaid kiirelt kasvavad ja kasumlikud ettevõtted. Sel aastal jõudis tabelisse 1473 ettevõtet, mis on rekordiline tulemus ja mullusest üle saja võrra rohkem. Nende hulgas olid ka mitmeid koolitusfirmasid.
Personaliprojektide tasuvuse mõõtmine võib näida keeruline ja inimestega seonduv kohe eriti raskesti mõõdetav. Tegelikult saab kõiki inimestega seotud ettevõtmisi ja tegevusi mõõta.
Siseministeeriumis toimib hästi moodulipõhine sisseelamisprogramm ja samal põhimõttel ülesehitatud koolitus poliitikakujundajatele. Töötaja arendamiseks on ette nähtud 11 enesearengu päeva aastas.
Ettevõtete (sise)koolitused, nagu ka väga palju muud tegevused, kolisid eelmisel aastal ekraanidele. Head põnevikku võib süvenenult vaadata paar tundi, kuid kahetunnist slaidiesitlust ekraanil jälgida on üksluine. Kuidas viia ettevõtte koolitused uuele tasemele? Asja selgitab 2020. aasta parima sisekoolitaja konkursi tiitli pälvinud Imre Nõmmik.
„Tervisekindlustus ei ole enam pelgalt haiguste raviks tehtav kulutus, vaid nutikas investeering töötajate heaolusse ja ettevõtte tootlikkusse. Üha enam tööandjaid mõistab, et tervise edendamine algab ennetusest, mitte siis, kui probleemid juba ilmnevad,“ ütleb Confido Terviselahenduse tootejuht Liis Ader.