• 07.06.22, 11:01

Ettevõtjad otsivad alternatiive Ukrainast pärit tööjõu asemele

Ukraina sõda sundis Eesti ettevõtjaid mujalt riikidest ajutist tööjõudu importima. Eriti hoogsalt hakati töötajaid tooma Moldovast, Gruusiast ja Usbekistanist, kirjutab Eliisa Matsalu Äripäevas.
Aastate jooksul on kõige rohkem lühiajalist tööjõudu tulnud ehitussektorisse, aga ka põllumajandusse, veondusse ja töötlevasse tööstusesse.
  • Aastate jooksul on kõige rohkem lühiajalist tööjõudu tulnud ehitussektorisse, aga ka põllumajandusse, veondusse ja töötlevasse tööstusesse. Foto: Liis Treimann
Aastaid on ettevõtjad enim ajutist tööjõudu sisse toonud Ukrainast, ent nüüd on olukord teine. Alates sõja algusest on politsei- ja piirivalveametis registreeritud 30% vähem Ukraina töötajaid kui eelmisel aastal samal ajal. Seevastu on samal perioodil tõusnud moldovlastest töötajate arv 197%.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.12.24, 08:00
Kuidas võrdsus ja mitmekesisus organisatsiooni ja selle töötajaid aitavad?
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele