(Sisuturundus) Tervisekindlustusest võidavad nii tööandjad kui ka töötajad

Tervisekindlustusest võidavad nii tööandjad kui ka
If Kindlustuse isikukindlustuse tootejuht Kairit Liig

Alates 2018. aastast saab panustada töötaja tervise edendamisesse kuni 400 eurot aastas ilma täiendava erisoodustusmaksuta. Maksusoodustuse alla läheb ka If Kindlustuse uus tervisekindlustus töötajatele, mis on heaks täienduseks riiklikule ravikindlustusele.

Äriklientidele suunatud uus tervisekindlustus võimaldab ettevõtete töötajatel kasutada tasulisi raviteenuseid väiksema kuluga ja saada kiiremini vajalikku ravi.

Tervisekindlustus sisaldab kokku kaheksat raviteenust, kuhu kuuluvad eriarsti vastuvõtt ilma saatekirjata, taastusravi, kiirem haiglaravile pääsemine, retseptiravimite ja prillide kulu, hambaravi, vaktsineerimine. Kõik lepingud sisaldavad eriarstiabi kaitset, ülejäänud kaitsed saab iga ettevõte paindlikult valida vastavalt oma soovidele ja võimalustele.

Tööandjate kasvav huvi

If hakkas tervisekindlustust pakkuma 2018. aasta jaanuarist ja esimene kvartal näitas tööandjate suurt huvi uue kindlustuse vastu. Tulenevalt maksumuudatustest näeme uuel kindlustustootel häid võimalusi Eesti turul. Prognoosime, et sügisel, kui algab uus eelarvestamise periood, kasvab ettevõtjate huvi veelgi.

Mullu augustis korraldas If 300 Eesti ettevõtte hulgas uuringu, millest selgus, et 39% Eesti ettevõtetest pakub oma töötajatele tervisega seotud toetusi ja 43% ettevõtetest on huvitatud oma töötajate tervisele suunatud eraravikindlustusest.

Ettevõtted näevad tervisekindlustuse peamiste kasuteguritena võimalust kasvatada töötajate rahulolu ja motivatsiooni ning ettevõtte mainet tööandjana. Tänases tööjõupuuduse kontekstis on kindlasti tegemist väga hea argumendiga, et leida ja hoida häid töötajaid. Samuti aitab see vähendada töötajate töövõimetuspäevade arvu, sest tervisemurega saab kiiremini kvaliteetset ravi.

Tervisekindlustus sobib erineva suurusega ettevõtetele

Tervisekindlustus on mõeldud kõigile ettevõtetele, kes soovivad pakkuda oma töötajate tervisele suunatud soodustust ja seeläbi võimaldada neile paremat kättesaadavust terviseteenustele. Siiani on klientide huvi olnud aktiivsem ettevõtete hulgas, kellel on üle 50 töötaja.

Rohkem eristuvad need tööandjad, kes on Põhjamaade kontsernide koosseisus, sest nende emafirmades on tervisekindlustus tavapäraselt kasutuses. Need ettevõtted on teadlikumad ja neil on suurem huvi sellist soodustust oma töötajaile võimaldada.

Naaberriikide positiivsed kogemused

Ka Lätis ja Leedus on tervisekindlustust pakutud mitmeid aastaid ja tänaseks on see seal muutunud üheks populaarsemaks kindlustuseks ettevõtete seas. Seda kindlasti ka põhjusel, et Leedu ja Läti ravikindlustussüsteem on väiksema kaitsega kui Eesti oma.

Näiteks 2017. aastal küündisid eraravikindlustuse turumahud Lätis 87 miljoni euroni ja Leedus 25 miljoni euroni. See näitab, et meie regioonis on selle toote vastu selge vajadus olemas. Fontese korraldatud uuringust selgus, et 87% Läti ettevõtetest on tervisekindlustuse oma motivatsioonipaketti valinud.

Konfidentsiaalne ja kiire kuludokumentide haldamine

Tervisekindlustuse suurimate eelistena toovad kliendid välja võimaluse oma töötajatel parandada tasulise arstiabi kättesaadavust ning konfidentsiaalset ja kiiret kulude hüvitamist.

Tervisekindlustuse korral jääb kogu kuludokumentide haldamine kindlustusseltsi korraldada ning oma tervise seisundi kulusid ei pea töötaja eraldi tööandjale esitama. Suureneb konfidentsiaalsus, sest töötajate delikaatsed andmed ei ole tööandjale näha ning ettevõte saab seltsilt kaitsete kasutamise kohta anonüümse üldkokkuvõtte. Kui If Kindlustusele esitatakse kõik vajalikud dokumendid, siis teeme otsuse maksimaalselt kahe tööpäeva jooksul.

Tänaseks on Ifi klientide hulgast tervisekindlustust kasutanud ligi paarsada kindlustatud inimest. Nende tagasiside on olnud erakordselt positiivne, sest nad on saanud koheselt eriarsti vastuvõtule ilma saatekirjata ning väiksemate kuludega. Praegune praktika näitab, et suurem enamus hüvitise taotlustest on olnud hambaravi juhtumid.

Tervisekindlustuse eelised:

•Tervemad ja aktiivsemad töötajad, kes saavad soodsamalt kiire lahenduse oma tervisemurele.

•Võimalus kasvatada ettevõtte mainet ja suurendada töötajate rahulolu.

•Paindlikkus – võimalus valida oma ettevõttele sobivad kindlustuskaitsed.

•Kiire ja konfidentsiaalne kuludokumentide haldamine.

•Vabadus valida endale sobiv arst või meditsiiniasutus ilma perearsti saatekirjata.

Täpsem info Ifi tervisekindlustuse kohta: www.if.ee/ariklient.

Kuulake ka saadet If Kindlustuse tervisekindlustusest.

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST PUaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Valdkonna töökuulutused