• 03.03.16, 08:45
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kolm Murphy seadust personaliotsingus

Talent Milli värbamisjuht on tähelepanekute põhjal kirja pannud kolm võimalikku probleemi, millega värbajad peaksid alati arvestama.
Õige inimese leidmine võib vahel olla paras väljakutse.
  • Õige inimese leidmine võib vahel olla paras väljakutse. Foto: Erakogu
Värbama hakates on ju lihtne mõelda, et mis seal siis nii keerulist on – vaatan paar CV-d läbi, kutsun paar inimest vestlusele, uurin natuke tausta ja tehtud ta ongi. Tegelikkuses aga võib värbamine olla üks parajalt kiuslik protsess, mis näib mõnikord ülima naudinguga kaikaid kodarasse loopivat. Talent Milli värbamisjuht Lea Kalda on kirja pannud kolm probleemi, millega ta ise on pidanud sageli silmitsi seisma.
1. Iga otsing võtab alati kauem aega, kui sa planeerisid!
2. Otsing, mis alguses tundus väga lihtne, esitab sageli kõige suurema väljakutse!
3. Kui oled pärast pikka otsimist jõudnud kõige õigema inimeseni ja ka läbirääkimised on ilusti sujunud, tuleb ta ja ütleb lõpuks, et talle tehti teine pakkumine.
Allikas: Lea Kalda blogi
Autor: Lea Kalda, Talent Milli värbamisjuht

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.12.24, 08:00
Kuidas võrdsus ja mitmekesisus organisatsiooni ja selle töötajaid aitavad?
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele