• 20.05.16, 11:49
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Töötaja: kõiketeadja juht väsitab

Sotsiaalministeeriumi digitaalvõimekuse juht Imbi Kivi-Sild on 27 aastat töötanud kaheksa juhi alluvuses. Täna rääkis ta Pärnus juhtimiskonverentsil „Juht kui õpetaja”, milliseid omadusi ta juhi juures hindab.
Töötaja: kõiketeadja juht väsitab
  • Foto: Urmas Kamdron
Kivi-Silla sõnul tunneb hea juht töötajate tegemiste vastu huvi, seab nende tööle ootused ja eesmärgid, kuid annab neile piisavalt vabadust nende eesmärkide täitmiseks. „Enamik mu juhte on need kriteeriumid täitnud, kuid on ka erandeid olnud,” rääkis ta. Näiteks töötas ta lühikest aega juhi alluvuses, kes teadis ise kõike paremini ja andis täpsed juhised, kuidas midagi tegema peab. „See oli väsitav, mulle ei sobinud selline koostöö,” rääkis Kivi-Sild. „On demotiveeriv, kui juht teab kõike kõige paremini. Mulle ei sobi töötada koos autokraadiga, see on väsitav.”

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.05.25, 12:07
Tark tööajaarvestus loob korra majja
„Kui tööaega registreeritakse seadmete abil, siis kaob ära üks inimlik faktor – soov aega omakasu eesmärgil painutada,” selgitab kassa-, läbipääsu-, töö- ja tööajaarvestuse süsteemide arendaja Ektaco konsultant Marko Kizant. „Kui inimene teab, et iga minut fikseeritakse, kaob tal motivatsioon süsteemiga mängida. See tekitab distsipliini, sest kõik teavad, et töötatakse samadel alustel.”

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele