Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kui palju kasutab välistööjõudu põllumajandussektor?

Kuigi välistööjõudu kasutab alla kümnendiku Eesti põllumajandusettevõtetest, on sektor huvitatud välismaa töötajate palkamisest, näitab SEB Eesti väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete (VKE) seas tehtud uuring „Baltimaade majandusbaromeeter” (Baltic Business Outlook).
Kui palju kasutab välistööjõudu põllumajandussektor?
  • Foto: Pixabay
Eelmise aasta lõpus toimunud küsitluses ütles seitse protsenti põllumajandusettevõtete juhtidest, et neil on välistöötajad juba ametis, enamasti alla 10 inimese. Välistööjõu palkamisest on huvitatud 19 protsenti vastanutest, mis tähendab, et kokku ligikaudu veerand arvestab välistööjõuga. Mujalt pärit töötajatest ei huvitu 74 protsenti põllumajandusettevõtjatest.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 18.05.26, 16:05
Pärnu mitu nägu: mastaapsest konverentsist privaatse ajurünnakuni liivarannal
Kui töö viib inimesed iga päev kontoris kokku, siis on keskkonnavahetus see, mis aitab lauale tuua uued ideed ja energia. Pärnu ning Pärnumaa on selleks õige koht – see on piisavalt kompaktne, et oleks lihtne liikuda, kuid argirutiinist eemaldumiseks siiski värske ja erinev.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele